سلطه‌ی سامسونگ بر بازار گوشی‌های اندرویدی 5G؛ گلکسی A52s در صدر

چهارشنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
جدید‌ترین گزارش شرکت Counterpoint نشان می‌دهد که سامسونگ در ماه فوریه ۲۰۲۲، پنج جایگاه را در فهرست بهترین گوشی‌های اندرویدی 5G به خود اختصاص داده است.
تبلیغات

سامسونگ جزو اولین تولیدکنندگان گوشی‌های اندرویدی با بهره‌مندی از فناوری 5G است. ابتدا گوشی‌های پرچم‌دار به این فناوری مجهز شدند و طی چند سال گذشته غول کره جنوبی تلاش فراوانی کرد تا فناوری 5G را برای گوشی‌های بیشتری عرضه کند.

اکنون گوشی‌های پایین‌رده مانند گلکسی A13 5G قیمت بسیار بالایی ندارد؛ اما از 5G پشتیبانی می‌کنند. به‌نقل از Sammobile، جدید‌ترین داده‌های شرکت تحقیقاتی کانترپوینت نشان می‌دهد که تمرکز بالای سامسونگ بر 5G باعث شده تا این شرکت به رهبر بی‌رقیب در میان تولیدکنندگان گوشی‌های اندرویدی 5G تبدیل شود.

طبق گزارش، سامسونگ در ماه فوریه ۲۰۲۲، پنج جایگاه را در فهرست بهترین گوشی‌های اندرویدی 5G از آن خود کرده است. گلکسی A52s 5G به‌عنوان پرفروش‌ترین گوشی اندرویدی 5G در دنیا، جایگاه اول را به خود اختصاص داد. این گوشی محبوب درحقیقت طی شش ماه متوالی گذشته در این فهرست قرار داشته و در بازارهای اروپای غربی نیز با استقبال خوبی مواجه شده است.

پس از آن گلکسی S22‌ اولترا، گلکسی S21 FE و گکسی A32 5G در رتبه‌های دوم، سوم و چهارم قرار دارند. گلکسی A22 5G، یکی دیگر از گوشی‌های سامسونگ نیز جایگاه دهم را به خود اختصاص داده است. گوشی‌های دیگر از تولیدکنندگان چینی مانند شیائومی، آنر و اوپو نیز در سایر جایگاه‌ها قرار گرفتند.

پیشتازی سامسونگ به‌عنوان تولیدکننده گوشی‌های اندرویدی 5G برتر شاید در ماه‌های آینده افزایش پیدا کند؛ چراکه اخیراً از گلکسی A53 5G و گلکسی A33 5G‌ نیز رونمایی کرده است که مشخصات درخورتوجهی دارند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات