سامسونگ احتمال دارد جایگاه نخست بازار گوشی‌ها‌ی هوشمند اروپا را از دست بدهد

پنج‌شنبه ۱۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۵
مطالعه 2 دقیقه
طبق گزارش منتشرشده، سامسونگ در سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۲۱ در جایگاه نخست بازار گوشی‌های هوشمند اروپا باقی مانده است؛ اما آمار سالانه‌ی این شرکت افت بالایی را نشان می‌دهد. این درحالی‌که است که هفت شرکت بعدی رشد خوبی را تجربه‌ کرده‌اند.
تبلیغات

به‌نقل از جی‌اس‌ام‌‌آرنا، شرکت تحقیقاتی Counterpoint Research گزارشی درباره‌ی بازار گوشی‌های هوشمند در اروپا مربوط به سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۲۱ منتشر کرد. داده‌ها نشان می‌دهد که سامسونگ همچنان پیشتاز و رهبر بازار است؛ اما احتمال از دست‌دادن این جایگاه و به‌چالش کشیده‌شدن غول کره‌ای وجود دارد.

شیائومی با وجود اینکه در ماه سپتامبر به‌دلیل محدودیت‌های قابل توجه قطعات، ضربه‌ی بزرگی را متحمل شد، با ۵۱ درصد رشد سالانه از نظر ظرفیت در رتبه‌ی دوم قرار گرفته است.

آمار سه ماهه‌ی بازار گوشی‌های هوشمند در اروپا

سامسونگ از اوایل سال ۲۰۲۱ مشکلات عرضه را بهبود بخشیده؛ اما اگر محبوبیت گوشی تاشوی گلکسی زد فلیپ ۳ به‌ویژه در اروپای غربی نبود، نتایج ممکن بود وحشتناک باشد. اپل در آمار سه‌ماهه و سالانه رشد خوبی را تجربه کرد و با عرضه‌ی آیفون ۱۳ در پایان سه‌ماهه این رقم افزایش پیدا کرد. از طرفی دیگر آیفون ۱۲ در اوایل سه‌ماهه‌ی چهارم ۲۰۲۰ وارد بازار شد و آمار کلی را تغییر داد.

رشد ۱۱۲ درصدی اوپو بیشتر به‌دلیل ادغام با وان پلاس تحت شرکتی‌ با‌نام Oplus است.

هواوی و آنر نیز ضربه‌ی بدی خوردند؛ اما انتظار می‌رود که برند آنر با عرضه‌ی گوشی آنر ۵۰ با خدمات گوگل به دوران اوج بازگردد. از طرفی دیگر هواوی به‌تازگی با معرفی و عرضه‌ی نوا ۹ در تلاش برای جلوگیری از افت شرکت است.

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره‌ی آمار منتشر شده چیست؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات