بانک مرکزی: محدودیت تراکنش روزانه تنها شامل واریز به کارت بانکی یک نفر است

بانک مرکزی: محدودیت تراکنش روزانه تنها شامل واریز به کارت بانکی یک نفر است

شبکه بانکی کشور موظف شده است برای تعداد تراکنش‌های واریزی به کارت هر شخص حقیقی، سقف تعیین‌شده‌ای اعمال کند.

روز گذشته معاون فناوری نوین بانک مرکزی اعلام کرد برای مقابله با وب‌سایت‌های قماربازی، مقرر شده است هر فرد در طول روز فقط ۲۰ تراكنش واريزی داشته باشد. این موضوع باعث شکل‌گیری اخبار نادرستی بر این مبنی شد که هر فرد در طول روز تنها می‌تواند ۲۰ بار کارت به کارت انجام بدهد.

بانک مرکزی در اطلاعیه‌ای برای شفاف‌سازی این موضوع اعلام کرده است که «به‌زودی مجموع تعداد تراکنش‌های واریزی که به کارت‌های هر شخص حقیقی (کد ملی) در یک روز انجام می‌گیرد به بیست تراکنش محدود خواهد شد.» بانک مرکزی بر این اساس توضیح داده است:

این محدودیت تنها در مورد تعداد تراکنش‌های واریز به کارت اعمال خواهد شد و محدودیتی برای تعداد تراکنش‌هایی که هر فرد به منظور کارت به کارت، از کارت‌‌های بانکی خود به سایر کارت‌ها در شبکه بانکی انجام می‌دهد، پیش‌بینی و تعیین نشده است؛ به عبارت دیگر، این محدودیت تنها شامل «واریز به» کارت بانکی یک فرد است.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این محدودیت برای جلوگیری از سوءاستفاده‌های محتمل در تبادلات پولی کشور بر بستر کارت به کارت و نظارت بیشتر بر تبادلات پولی و جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی از خدمت انتقال وجه کارت به کارت اعمال می‌شود. بانک مرکزی اضافه کرده است:

محدودیت تعدادی تعیین‌شده، حاصل رصد و تحلیل هوشمند یک‌ساله‌ی رفتار کاربران است که بر اساس آن، محدودیت در نظر گرفته‌شده صرفاً تعداد بسیار محدودی از افراد استفاده‌کننده را در روز تحت تأثیر قرار خواهد داد و بنابراین کارکرد استفاده‌های معمول بدون هیچ مشکلی برقرار خواهد ماند. از آنجا که خدمت کارت به کارت برای مقاصد شخصی در نظر گرفته شده است، این محدودیت باعث رفع سوءاستفاده‌ها و سالم‌سازی فضای بهره‌برداری کاربران از خدمت کارت به کارت خواهد شد.

منبع cbi

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید