اپیک گیمز درخواست تجدید نظر حکم دعوی با اپل را به دادگاه ارسال کرد

دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۰
مطالعه 2 دقیقه
اپیک گیمز برای ازسرگیری پرونده دعوی خود با اپل، درخواست تجدید نظر در رابطه با حکم ابلاغ‌شده ۱۰ سپتامبر را به دادگاه ارسال کرد.

هفته‌ی گذشته پس از مدت‌ها انتظار، دادگاه اپل و اپیک گیمز حکم تاریخی خود را ابلاغ کرد و طبق آن، اپل از اتهام انحصارطلبی مبرا و موظف شد اجازه استفاده از درگاه‌ پرداخت مستقل را برای توسعه‌دهندگان فراهم کند. افزون بر این، اپیک گیمز باید مبلغی به‌عنوان کارمزد ۳۰ درصدی و دیرکرد آن به اپل بپردازد و غول دنیای فناوری از این حق برخوردار است که حساب توسعه‌دهندگان سازنده بازی فورتنایت و شرکت‌های تابعه آن را منحل کند. گویا نتایج یادشده با نارضایتی اپیک گیمز همراه شده و این شرکت خواستار تجدید نظر در رابطه با حکم صادره است.

اپیک گیمز روز گذشته رسماً درخواست تجدید نظر خود را به‌صورت بسیار مختصر و صریح به دادگاه ارائه داد. طبق روال معمول، اپیک گیمز به‌عنوان شاکی و خواهان در فهرست قرار گرفته‌ است و اپل نقش متهم و خوانده را بر عهده دارد. درخواست یادشده به حوزه نهم دادگاه تجدید نظر از قضاوت نهایی در ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۱، مربوط می‌شود و کلیه احکام منتهی به صدور آن حکم، از جمله دستور ۵۲ قانون پس از محاکمه در مورد صلاحیت و پیوند دائم را شامل می‌شود.

از مدت‌ها پیش مشخص بود که با توجه به وسعت اختلافات، رأی دادگاه با مخالفت و تجدید نظر طرفین مواجه خواهد شد و حتی ممکن است جدال حقوقی این دو شرکت تا سال‌ها به طول بینجامد. پس از صدور حکم، دیری نپایید که اپیک گیمز اعلام کرد برای تصمیم دادگاه درخواست تجدید نظر خواهد کرد. تیم سوینی، مدیرعامل اپیک گیمز نیز با ارسال پستی در توییتر گفته بود همچنان به مبارزه علیه اپل ادامه خواهد داد.

همان‌طور که در ابتدا اشاره شد، حکم صادره برای هر دو شرکت تبعاتی به‌ همراه دارد؛ اما اپیک گیمز با توجه به این موضوع که ضوابط قرارداد با اپل را نقض کرده، بالطبع متحمل هزینه‌های سنگین‌تری در دادگاه شده است. این شرکت تا حد زیادی در تلاش برای مجبور کردن اپل به ایجاد مجوز برای فعالیت‌های فروشگاه‌های نرم‌افزاری شخص ثالث در iOS شکست خورد؛ اما تغییر شرایط پرداخت، می‌تواند برای توسعه‌دهندگان بسیار مفید واقع شود.

اپیک گیمز همچنین باید خسارتی معادل ۳۰ درصد از درآمد ۱۲,۱۶۷,۷۱۹ دلاری که از طریق درگاه مستقیم خود به‌ دست‌ آورده است، به‌علاوه هرگونه درآمد جمع‌آوری‌شده از یک نوامبر تا تاریخ قضاوت را به‌ همراه سود آن به اپل پرداخت کند.

مطالب مشابه

نظرات