شیائومی با عبور از سامسونگ، بیشترین گوشی هوشمند را در بازار اروپا فروخته است

چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۵
مطالعه 3 دقیقه
بر اساس آمار، شرکت‌های چینی شیائومی، اوپو و ریلمی توانسته‌اند رشد فروش چشمگیری در بازار اروپا داشته باشند و از شرکت‌های دیگر سبقت بگیرند.
تبلیغات

شیائومی در سال ۲۰۲۱ توانسته است موفقیت‌های بزرگی به دست آورد. شاید بزرگ‌ترین موفقیت برند چینی کنار زدن اپل و به دست آوردن جایگاه دوم فروش گوشی هوشمند در دنیا باشد؛ جایگاهی که البته فاصله‌ی کمی با سامسونگ دارد و حتی ممکن است که در آینده شیائومی به جایگاه نخست دست یابد.

AndroidAuthority از موفقیت دیگر شیائومی گزارشی منتشر کرده است که طبق آن، برند چینی در بازار اروپا با کنار گذاشتن سامسونگ توانسته جایگاه نخست فروش گوشی هوشمند را به دست آورد. البته تنها شیائومی نبوده که پیشرفت قابل توجهی در فروش داشته است؛ بلکه برندهای چینی دیگر مانند اوپو و ریلمی نیز توانسته‌اند به مقدار قابل توجهی به فروش تلفن‌های هوشمند خود اضافه کنند.

در آمار به تعداد محصولات فروخته‌شده نیز اشاره شده است. شیائومی توانسته در بازه‌ی زمانی سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۱ در حدود ۱۲٫۷ میلیون دستگاه تلفن هوشمند در بازار اروپا عرضه کند و ۲۵٫۳ درصد از بازار کشورهای اروپایی را در اختیار بگیرد. سامسونگ با فروش ۱۲ میلیون دستگاه گوشی هوشمند و کسب ۲۴ درصد از بازار اروپا، بعد از شیائومی در جایگاه دوم قرار دارد. نکات قابل توجهی در این آمار وجود دارد؛ به‌عنوان مثال، شیائومی در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۱ نسبت به بازه‌ی زمانی مشابه در سال ۲۰۲۰، حدود ۶۷ درصد به فروش خود اضافه کرده است.

آمار گوشی‌های هوشمند فروخته شده در اروپا

اما سامسونگ وضعیت جالبی ندارد و در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۱ نسبت به بازه‌ی زمانی مشابه در سال ۲۰۲۰، با افت فروش ۷ درصدی دست‌وپنجه نرم می‌کند. اپل در جایگاه سوم قرار دارد. ابرشرکت آمریکایی توانسته است ۹٫۶ میلیون دستگاه آیفون به بازار اروپا عرضه کند و ۱۹٫۲ درصد از بازار کشورهای اروپایی را در اختیار داشته باشد. در مقایسه با سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۰، کوپرتینویی‌ها توانسته‌اند در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۱ رشد ۱۵٫۷ درصدی فروش آیفون را تجربه کنند.

نکات جالب آمار تنها به موارد ارائه‌شده ختم نمی‌شود. جایگاه چهارم و پنجم به دو برند چینی اوپو و ریلمی تعلق گرفته است که نسبت به برندهای دیگر، تازه‌واردهای بازار اروپا محسوب می‌شوند. اوپو توانسته است ۵٫۶ درصد از بازار اروپا را به دست آورد و ریلمی ۳٫۸ درصد از بازار قاره سبز را در اختیار دارد. هر دو شرکت نسبت به سال گذشته پیشرفت قابل توجهی داشته‌اند؛ در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۱، اوپو رشد ۱۸۰ درصدی و ریلمی رشد ۱۸۰۰ درصدی تجربه کرده‌اند.

ریلمی در سال ۲۰۱۹ وارد بازار اروپا شد؛ اما تنها در اسپانیا و چند کشور دیگر فعالیت داشت. به مرور زمان، برند چینی فعالیت‌های خود را گسترده‌تر کرد و وارد بازار فرانسه، ایتالیا، بریتانیا و روسیه شد. انتظار می‌رود در آینده رشد برندهای چینی در کشورهای اروپایی ادامه داشته باشد و سهمی بیشتر از شرکت‌های دیگر مانند اپل و سامسونگ در بازار گوشی‌ هوشمند به دست آورند. 

سامسونگ در برخی از بازارها پیشرفتی نداشته است؛ اما همچنان جایگاه نخست پرفروش‌ترین برند گوشی هوشمند دنیا را در اختیار دارد؛ جایگاهی که ممکن است روزی توسط شیائومی تصاحب شود.

نظر شما کاربران زومیت چیست؟ آیا شیائومی می‌تواند جایگاه نخست را از سامسونگ بگیرد و برند محبوب کره‌ای را کنار بزند؟ نظر خود را با  سایر کاربران زومیت به اشتراک بگذارید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات