ادغام اوپو و وان‌پلاس گسترده‌تر از گذشته می‌شود

سه‌شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۵
مطالعه 2 دقیقه
مدیرعامل وان‌پلاس در آخرین بیانیه خود از «ادغام عمیق‌تر» این شرکت با اوپو و در پی آن، سریع‌تر شدن سرعت انتشار به‌روزرسانی‌ خبر داد.
تبلیغات

بر اساس گزارش Androidcentral، وان‌پلاس تصمیم گرفته است برای تولید محصولات بهتر و افزایش سرعت انتشار به‌روزرسانی‌، ادغام شرکت خود با اوپو را ریشه‌دارتر کند. این اطلاعیه شش ماه پس از ادغام بخش منابع تحقیق و توسعه وان پلاس با اوپو منتشر شده است. وان‌پلاس می‌گوید از تغییرات ایجادشده در اوایل سال جاری تأثیر مثبتی دیده و امیدوار است ادغام بیشتر برای کاربرانش نیز مثبت باشد.

این ادغام می‌تواند به این معنی باشد که تلفن‌های آینده این دو شرکت نقاط مشترک زیادی خواهند داشت. شایعات حاکی از آن است که Nord 2 وان‌پلاس بر اساس Realme X9 Pro ساخته خواهد شد. ریلمی نیز مانند وان‌پلاس و اوپو متعلق به بی‌بی‌کی الکترونیکس چین است.

پیت لائو، مدیر عامل وان‌پلاس، هنگام اعلام فرایند «ادغام عمیق‌تر» با اوپو گفت:

همان‌طور که بسیاری از شما می‌دانید، سال گذشته برخی مسئولیت‌های اضافه را برای نظارت روی استراتژی محصول وان‌پلاس و اوپو به عهده گرفتم. از آن زمان ما تعدادی از تیم‌های خود را با اوپو ادغام کرده‌ایم تا عملیات را بهتر انجام بدهیم و از منابع مشترک اضافه استفاده کنیم. پس از دیدن تأثیرات مثبت ناشی از این تغییرات، تصمیم گرفتیم ادغام سازمان خود را با اوپو گسترش بدهیم.

لائو در صحبت‌های خود به این مسئله اشاره کرد که این «ادغام»، تغییری در عملکرد وان‌پلاس به عنوان یک برند ایجاد نخواهد کرد و این شرکت به برگزاری رویدادها و عرضه محصولات جدید ادامه خواهد داد.

از آنجا که این پست هیچ جزئیات دقیقی را در بر نمی‌گیرد، دقیقاً مشخص نیست این تغییر چگونه به وان‌پلاس اجازه می‌دهد سریع‌تر به‌روزرسانی‌ها را برای گوشی‌های هوشمند خود منتشر کند. با اینکه تلفن‌های وان‌پلاس در تأسیسات اوپو تولید می‌شوند، از نرم‌افزارهای یکسان استفاده نمی‌کنند. ColorOS و OxygenOS از برخی جهات مشابه هستند؛ اما یکسان نیستند.

همچنین مشخص نیست آیا وان‌پلاس سیاست ارتقای نرم‌افزار خود را تغییر و سه به‌روزرسانی عمده سیستم‌عامل را به بهترین تلفن‌های اندرویدی خود ارائه خواهد داد یا خیر. با وجود منابع بیشتر، وان پلاس باید بتواند به‌روزرسانی‌های پایدارتری برای دستگاه‌های خود ارائه بدهد.

به‌تازگی مطلب دیگری توسط افشاگر محبوب دنیای فناوری، ایوان بلس، منتشر شده است. وی موفق شده به یادداشتی داخلی دست پیدا کند که نشان می‌دهد اکنون وان‌پلاس به‌صورت رسمی زیرمجموعه اوپو است؛ البته همان‌طور که مدیر عامل وان پلاس در پست خود درباره «ادغام عمیق‌تر» توضیح داد، این شرکت به عنوان یک نهاد مستقل به کار خود ادامه خواهد داد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات