مدیاتک ۳٫۵ میلیارد دلار صرف تحقیق‌ و توسعه می‌کند

مدیاتک ۳٫۵ میلیارد دلار صرف تحقیق‌ و توسعه می‌کند

مدیاتک امسال ۳٫۵ میلیارد دلار به تحقیق‌و‌توسعه‌ی تراشه اختصاص می‌دهد. مدیاتک سال گذشته نیز سرمایه‌گذاری در این بخش را ۲۲٫۶ درصد افزایش داده بود.

در بحبوحه‌ی کمبود شدید قطعات نیمه‌هادی در سطح دنیا و افزایش تفاضا،‌ مدیاتک (MediaTek) اعلام کرده است که قصد دارد در سال جاری میلادی بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار جدید تایوان (تقریبا ۳٫۵ میلیارد دلار آمریکا) روی تحقیق‌و‌توسعه سرمایه‌گذاری کند. آن‌طور که Gizmochina گزارش می‌دهد، برنامه‌ی جدید مدیاتک در تلاش است این شرکت تایوانی را در سال‌های پیش رو از لحاظ فناوری‌های مصرفی و صنایع نیمه‌هادی به رقیبی قدرتمندتر برای شرکت‌های دیگر تبدیل کند.

مدیاتک می‌گوید تقریبا ۷۷ میلیارد دلار جدید تایوان (۲٫۷۵ میلیارد دلار آمریکا) در سال ۲۰۲۰ صرف تحقیق‌و‌توسعه کرده و امسال قصد دارد سرمایه‌گذاری خود را از مرز ۱۰۰ میلیارد دلار جدید تایوان عبور دهد؛ نخستین‌بار است که مدیاتک چنین سرمایه‌گذاری عظیمی انجام می‌دهد. 

به‌وضوح می‌بینیم مدیاتک به‌صورت سال‌به‌سال در تلاش است سرمایه‌گذاری بیشتری روی تحقیق‌و‌توسعه انجام دهد. این شرکت سال ۲۰۲۰ سرمایه‌گذاری در زمینه‌ی تحقیق‌و‌توسعه‌ را ۲۲٫۶ درصد درمقایسه‌با سال ۲۰۱۹ افزایش داده بود. به‌ادعای ITHome، افزایش سرمایه‌گذاری در حالی اتفاق می‌افتد که اکثر هزینه‌های واحد تحقیق‌و‌توسعه‌ی مدیاتک به دستمزد نیروی کار ارتباط دارد.

 مدیاتک در سال گذشته‌ به دستاورد جدیدی دست پیدا کرد و گفت درآمدش برای نخستین بار مرز ۱۰ میلیارد دلار آمریکا را رد کرده است. مدیاتک می‌گوید برای افزایش بیشتر درآمدهایش قصد دارد ظرفیت تولید کارخانه‌های خود را گسترش دهد. شرکت تایوانی انتظار دارد در سال جاری ظرفیت تولید کارخانه‌هایش را نسبت‌به سال ۲۰۲۰ بالغ‌بر ۴۰ درصد افزایش دهد. 

منبع gizmochina
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده