افت قیمت رمزارزها در پی آغاز تحقیقات دولت آمریکا روی صرافی بایننس

جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
لوگو بایننس / Binance صرافی رمزارز ارز دیجیتال در جلسه کنفرانس مردم
بلومبرگ می‌گوید وزارت دادگستری و سازمان خدمات درآمدهای داخلی آمریکا تحقیقات روی بایننس را شروع کرده‌اند. به‌نظر می‌رسد این تحقیقات فعلا در مرحله‌ی محرمانه به سر می‌برد.
تبلیغات

براساس گزارش‌های اخیر وزارت دادگستری ایالات متحده و سازمان دولتیِ خدمات درآمدهای داخلی (IRS)، تحقیقات خود را روی بایننس (Binance)، صرافی بزرگ رمزارز، آغاز کرده‌اند. تحقیقات روی بایننس تلاشی واضح از سوی مؤسسه‌های دولتی آمریکا برای جلوگیری از معاملات غیرقانونی توسط ساکنین ایالات متحده است.

براساس آنچه کوین‌تلگراف می‌نویسد،‌ مقامات رسمی وزارت دادگستری آمریکا و IRS در حال کسب اطلاعات از افرادی نظیر مشتریان و کارمندان بایننس هستند که با مدل کسب‌و‌کار این شرکت آشنایی دارند. به‌نظر می‌رسد تحقیقات وزارت دادگستری و سازمان خدمات درآمدهای داخلی آمریکا بخشی از تلاشی گسترده‌تر برای شناسایی آمریکایی‌هایی است که از رمزارزها برای معاملات غیرقانونی استفاده می‌کنند.

براساس گزارش اخیر، تحقیقات روی بایننس فعلا محرمانه است و افرادی که نخواسته‌اند نام‌شان فاش شود، جزئیات را اعلام کرده‌اند.

جسیکا جانگ به نمایندگی از بایننس می‌گوید: «ما تعهدات قانونی‌مان را بسیار جدی می‌گیریم و با نهادهای تنظیم مقررات و نهادهای قانونی به‌منظور همکاری با هم، تعامل برقرار می‌کنیم». جانگ می‌گوید بایننس سخت تلاش کرده است «برنامه‌‌ی انطباقیِ محکمی» تدوین کند تا جلوی پول‌شویی را بگیرد و فعالیت‌های مشکوک را شناسایی و به آن‌ها رسیدگی کند. چانگ‌پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس، می‌گوید این صرافی با شماری از نهادهای قانونی ایالات متحده همکاری کرده است تا با «بازیگران بد» مقابله کند و این یعنی احتمالا خبری از تحقیقات نیست. 

در ماه مارس ۲۰۲۱ (اسفند ۱۳۹۹ و فروردین ۱۴۰۰) بلومبرگ مدعی شده بود کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده تحقیقات روی بایننس را آغاز کرده است. در آن زمان اعلام شد نهادهای تنظیم مقررات در حال بررسی هستند که کاربران آمریکایی مشتقات رمزارز را در پلتفرم بایننس خرید و فروش کرده‌اند یا خیر. زمان زیادی نگذشته بود که مدیرعامل بایننس اتهامات را تکذیب کرد. 

با انتشار گزارش جدید، قیمت اکثر ارزهای دیجیتال با افت روبه‌رو شد. قیمت بیت کوین با افت ۳٫۸ درصدی از ۵۰۲۷۰ دلار به ۴۸۳۳۶ دلار رسید. افت اتریوم شدیدتر بود؛ قیمت این رمزارز افت بیش از پنج درصد تجربه کرد تا از ۳۸۵۴ دلار به ۳۶۶۱ دلار برسد.

بایننس کوین که در حال حاضر از لحاظ ارزش بازار سومین رمزارز محسوب می‌شود، با افت بیش از ۱۰ درصد مواجه شد و قیمتش از ۶۰۵ دلار به ۵۴۲ دلار رسید. در زمان نگارش خبر پیش‌رو قیمت بایننس کوین ۵۶۱ دلار بود. 

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات