افزایش ۳۵ درصدی قیمت دوج کوین با انتشار توییت جدید ایلان ماسک

افزایش ۳۵ درصدی قیمت دوج کوین با انتشار توییت جدید ایلان ماسک

ایلان ماسک در توییتی اعلام کرد اسپیس ایکس می‌خواهد یک دوج کوین به ماه ببرد. در پی انتشار این توییت، ارزش دوج کوین در چند دقیقه ۳۵ درصد رشد کرد و به بیشترین حدش در شش هفته‌ی اخیر رسید. بعید نیست این توییت دروغ سیزده باشد.

ممکن است با دروغ سیزده طرف باشیم؛ اما وقتی بحث به رمزارز دوج کوین (Dogecoin) می‌رسد، این موضوع اهمیت خیلی زیادی پیدا نمی‌کند. به‌نوشته‌ی Cointelegraph، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس، اخیرا توییتی منتشر کرد و درنتیجه‌ی این کار ارزش دوج کوین، تنها در چند دقیقه ۳۵ درصد رشد کرد تا به بیشترین حدش در شش هفته‌ی اخیر برسد. ماسک قبلا با انتشار پست‌هایی در توییتر و برخی مصاحبه‌ها تأثیر بسزایی بر افزایش ارزش و محبوبیت دوج گوین گذاشته بود.

ایلان ماسک در توییت جدیدش اعلام کرد اسپیس ایکس قصد دارد دوج کوینی واقعی روی ماه واقعی قرار دهد. چند ساعت پس از انتشار توییت، قیمت دوج کوین روند صعودی گرفت و به حداکثر ۰٫۰۷ دلار رسید. البته درادامه قیمت دوج کوین کاهش یافت؛ اما این رمزارز همچنان قیمت بیشتری درمقایسه‌با چند ساعت قبل دارد.

دوج کوین سال ۲۰۲۱ را با ارزش ۰٫۰۰۴ دلار آغاز کرد و آمار نشان می‌دهد ارزش این رمزارز از آغاز سال جاری میلادی تاکنون، رشد بیش از ۱،۵۰۰ درصدی تجربه کرده است.

هواپیماییِ بین‌المللی airBaltic کشور لتونی این هفته در حرکتی دوراز‌انتظار اعلام کرد مسافران پرواز می‌توانند ازاین‌پس با استفاده از دوج کوین و چند آلت کوین دیگر بلیت بخرند. این هواپیمایی از سال ۲۰۱۴ تاکنون، بیت کوین را به‌عنوان روشی پرداختی استفاده می‌کرد.

ایلان ماسک تاکنون با انتشار توییت بارها باعث تغییر قیمت رمزارزها شده است؛ بااین‌حال، همین توییت‌ها دردسرهایی برای مدیرعامل تسلا ایجاد کرده‌اند. اوایل سال جاری میلادی گزارشی منتشر شد که اعلام می‌کرد مقام‌های رسمی دولت آمریکا تحقیقاتی در‌باره‌ی توییت‌های ایلان ماسک آغاز کرده‌اند.

ماسک، تنها کسی نیست که به‌دلیل اقدامات این‌چنینی دچار دردسر می‌شود؛ چراکه ماه گذشته‌ی میلادی جان مک‌آفی، کارآفرین، به ارتکاب چند جرم متهم شد. یکی از اتهامات واردشده به مک‌آفی، اشاره‌ی روزانه به انواع رمزارزها در حساب کاربری توییتر بود؛ ولی مک‌آفی مدعی شده است که تبلیغات برای دوج کوین باعث شده‌اند او به‌دردسر بیفتد. 

این مقاله حاوی توصیه یا پیشنهاد اقتصادی زومیت نیست. خطر از‌دست‌دادن سرمایه در هر سرمایه‌گذاری وجود دارد و سرمایه‌گذار باید پس از مطالعه و تحقیق، خود تصمیم نهایی را اتخاذ کند و مسئولیت تبعات آن را بر‌عهده بگیرد.

منبع cointelegraph

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید