احتمال سرمایه‌گذاری بریتانیا در استارتاپ‌های حوزه‌ی فناوری

احتمال سرمایه‌گذاری بریتانیا در استارتاپ‌های حوزه‌ی فناوری

فایننشال تایمز به ‌نقل از منابع آگاه می‌نویسد بریتانیا در روزهای آینده جزئیات پروژه‌ی سرمایه‌گذاری خود روی شرکت‌های فناوری را رسانه‌ای می‌کند. 

انگجت به ‌نقل از فایننشال تایمز می‌نویسد دولت بریتانیا قصد دارد جدی‌تر به حوزه‌‌ی فناوری توجه نشان بدهد و سراغ سرمایه‌گذاری مستقیم در شماری از شرکت‌های فعال در این صنعت برود. مطابق ادعای منابع فایننشال تایمز، بریتانیا در حال تدوین پروژه‌ای تحت عنوان «صندوق آینده: دستیابی به موفقیت» است و قصد دارد در قالب آن حداکثر ۳۷۵ میلیون پوند (حدودا ۵۲۲ میلیون دلار) در سهام استارتاپ‌های فناوری Later Stage سرمایه‌گذاری کند.

این اقدام از لحاظ تئوری شرکت‌های آینده‌داری که می‌توانند به بریتانیا برای حضور مؤثرتر در حوزه‌ی فناوری کمک کنند، قادر می‌سازد فعالیت‌های کاری خود را‌ بهتر پیش ببرند. این استارتاپ‌ها به ‌لطف حمایت مالی بریتانیا می‌توانند در سطح جهانی رقابت کنند. 

بر اساس گفته‌ی افرادی که به ‌دلیل محرمانه بودن اطلاعات نخواسته‌اند نامشان فاش شود، هر سرمایه‌گذاری ممکن است در گستره‌ی «ده‌ها میلیون پوند»‌ قرار بگیرد. به ‌نظر می‌رسد بریتانیا می‌خواهد روی تعداد نسبتا کمی از شرکت‌های بزرگ تمرکز کند. پروژه‌ی «صندوق آینده» احتمالا در روز ۳ مارس ۲۰۲۱ (۱۳ اسفند ۱۳۹۹)  و هنگام اعلام برنامه‌ی بودجه‌ی بریتانیا، به‌صورت عمومی معرفی می‌شود. مشخص نیست که بریتانیا در ابتدا سراغ سرمایه‌گذاری در کدام شرکت‌ها می‌رود. 

راه‌اندازی صندوقی این‌چنینی قطعا سؤال‌برانگیز است. آیا بریتانیا مکانیسم‌هایی در نظر گرفته تا از استثناء قائل شدن بین شرکت‌ها جلوگیری کند؟ آیا ساکنین بریتانیا از اینکه به‌طور مؤثر تبدیل به سرمایه‌گذار خطرپذیر می‌شوند، خوشحال خواهند شد؟ به ‌احتمال زیاد پروژه‌ی بریتانیا افرادی که نگران کمرنگ بودن فعالیت‌های این کشور در حوزه‌ی فناوری هستند خوشحال می‌کند.


منبع engadget

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید