پیشی گرفتن فروش کروم ‌بوک از کامپیوترهای مک در سال ۲۰۲۰

 پیشی گرفتن فروش کروم ‌بوک از کامپیوترهای مک در سال ۲۰۲۰

در سال ۲۰۲۰ فروش کروم‌بوک از کامپیوترهای مک بیشتر شد و سیستم‌عامل کروم در جایگاه دوم قرار گرفت.

به گزارش 9to5mac و به نقل از IDC، سهم بازار کامپیوتر مک در سال ۲۰۲۰ با رشد مواجه شده و در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ از ۵٫۸ درصد به ۷٫۷ درصد رسیده است.

در ادامه این گزارش گفته می‌شود در خواست برای خرید کروم‌بوک در سال ۲۰۲۰ افزایش بسیار زیادی داشته و سهم بازار سیستم‌عامل کروم از سیستم‌عامل مک بیشتر شده است. اکنون مک در جایگاه سوم سیستم‌های عامل در دنیا قرار داد.

درخواست برای کامپیوتر ارزان‌قیمت در دوران شیوع ویروس بیشتر شده و در نتیجه در تقاضای خرید کروم‌بوک ۴۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

۲۰۲۰ اولین سالی بود که فروش کروم‌بوک از مک‌بوک بیشتر شد و در کل سال، سیستم‌عامل کروم توانست سهم بیشتری از مک داشته باشد. ویندوز همچنان سهم زیادی از بازار سیستم‌ عامل در اختیار دارد.

در حال‌ حاضر کروم‌بوک به خطر جدی برای کامپیوترهای ویندوزی تبدیل شده است و توانسته‌ سهم بازار کامپیوترهای ویندوزی را از ۸۷٫۵ درصد به ۷۶٫۷ درصد کاهش بدهد؛ این اولین باری است که سهم بازار کامپیوترهای ویندوزی به کمتر از ۸۰ درصد می‌رسد.

مایکروسافت برای رقابت با کروم‌بوک در حال ‌توسعه ویندوز ۱۰ ایکس است؛ این سیستم‌عامل از نظر عملکرد شباهت بسیاری به سیستم‌عامل کروم دارد.


منبع 9to5mac

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید