جانشین جف بزوس از استودیوی بازی‌سازی آمازون پشتیبانی می‌کند

جانشین جف بزوس از استودیوی بازی‌سازی آمازون پشتیبانی می‌کند

اندی جاسی، جانشین آینده‌ی جف بزوس برای سمت مدیرعاملی در آمازون، متعهد شده است از استودیوی بازی‌سازی آمازون (AGS) حمایت کند.

آمازون با وجود سلسله‌ای از بازی‌های لغوشده، استودیوی بازی‌سازی خود را تعطیل نخواهد کرد. براساس گزارش GSMArena به‌ نقل از بلومبرگ، اندی جاسی که آماده می‌شود تا جایگاه جف بزوس به‌عنوان مدیرعامل آمازون را بگیرد، متعهد شده است از استودیوی بازی‌سازی آمازون (AGS) حمایت کند.

تصمیم اندی جاسی پس از گزارش‌های گسترده‌ی بلومبرگ در مورد مشکلاتی است که استودیوی آمازون با آن‌ها دست‌وپنجه نرم می‌کند. مایک فرازینی، مدیر بخش AGS، گزارش‌های منتشرشده را تکذیب کرد و از مدیرعامل جدید پشتیبانی می‌کند.

AGS در ماه ژوئن سال گذشته، توسعه‌ی بازی Crucible را متوقف کرد و دوسال پیش بازی Intensity از مدار خارج شد. سال پیش از آن، پروژه‌ی Breakaway لغو شد. علاوه ‌بر موارد یادشده، بازی New World از اواسط سال ۲۰۲۰ با تأخیر مواجه بوده است و اواسط سال جاری منتشر خواهد شد. موتور بازی Amazon Lumberyard که با خرید موتور کرایتک (CryTek) توسعه یافت، برای برخی از مشکلات پیش‌آمده در روند توسعه‌ی بازی‌ها مقصر شناخته می‌شود. بازی‌های Breakaway، Crucible و New World مبتنی ‌بر Lumberyard هستند. رسما، هیچ اظهار نظری از طرف آمازون درباره‌ی موتور بازی بومی این شرکت ارائه نشده است.

کریستوف هارتمن که در سال ۲۰۱۸ به‌عنوان نایب‌رئیس بخش AGS منصوب شد، الزام استفاده از موتور Lumberyard را کنار گذاشته است و براساس گزارش‌ها، برخی از تیم‌های حاضر در این استودیو در حال کسب تجربه با موتور Unreal هستند؛ در نتیجه Lumberyard لزوما از خطر نابودی محفوظ نیست. در حال ‌حاضر استودیوی بازی آمازون سعی می‌کند با تمامی مشکلات به کار ادامه بدهد. جاسی در ایمیلی که به کارمندان این شرکت ارسال شد، نوشت:

موفقیتِ آنی، استرس کمتری به‌ دنبال دارد؛ اما هنگامی که [برای کسب موفقیت] زمان بیشتری سپری می‌شود، اغلب دل‌نشین‌تر است.

روندی که آمازون در پیش گرفته، کاملا در تضاد با گوگل است. غول صنعت جست‌وجو، استودیوی بازی‌سازی استادیا که حتی دو سال از زمان تأسیس آن سپری نشده بود تعطیل کرد؛ حال آن‌که آمازون، AGS را در سال ۲۰۱۲ تأسیس کرده است.

لوگوی زومجی

زومجی مرجع اخبار روز، نقد و بررسی بازی و فیلم و سریال و مکانی برای تبادل نظر گیمرها و دوستداران سینما است.

منبع gsmarena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده