ویندوز ۱۰ و مرورگر اج سهم قابل ‌توجهی از بازار کسب کرده‌اند

دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰
مطالعه 2 دقیقه
ویندوز ۱۰ در ماه اکتبر ۶۴٫۴ درصد از بازار سیستم‌ عامل و مرورگر اج ۱۰٫۲۲ درصد بازار مرورگر اینترنتی را به خود اختصاص داده‌اند.
تبلیغات

بر اساس گزارش ماه اکتبر سازمان Netmarketshare، سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ و مرورگر مایکروسافت اج توانسته‌اند سهم قابل‌ توجهی از بازار به خود اختصاص دهند. از طرف دیگر، سهم بازار مرورگر کروم اندکی کم شده است.

در ماه اکتبر سهم بازار سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ به ۶۴٫۴ درصد رسیده است؛ سهم بازار این سیستم‌عامل در ماه قبل ۶۱٫۲۶ درصد بود. در بازه زمانی مذکور، سهم بازار سیستم‌عامل ویندوز ۷ از ۲۲٫۷۷ به ۲۰٫۴۱ درصد رسیده، سهم سیستم‌عامل macOS X 10.5 از ۵٫۱۱ به ۴٫۸۸ درصد کاهش و سهم سیستم‌عامل لینوکس از ۱٫۱ درصد به ۱٫۶۵ درصد افزایش پیدا کرده است.

نمودار سهم بازار ویندوز ۱۰

در حوزه‌ی مرورگر اینترنتی شاهد کاهش سهم بازار کروم بودیم؛ البته این کاهش سهم خیلی زیاد نیست. کروم قبلا ۶۹٫۲۵ درصد بازار را دراختیار داشت که این رقم، در ماه اکتبر به ۶۹٫۲۵ درصد رسیده است. سهم بازار مرورگر اج به ۱۰٫۲۲ درصد افزایش یافته است؛ این مرورگر قبلا ۸٫۸۴ درصد بازار را دراختیار داشت.

نمودار سهم بازار مرورگرهای اینترنتی

افزایش سهم بازار مرورگر اج می‌تواند به دلیل عرضه به‌روزرسانی 20H2 ویندوز ۱۰ باشد. در این میان سهم بازار فایرفاکس از ۷٫۱۹ به ۷٫۲۲ درصد افزایش ‌یافته است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات