مشتریان کارگزاری مفید معاملات امروز را با مشکلی عجیب آغاز کردند

مشتریان کارگزاری مفید معاملات امروز را با مشکلی عجیب آغاز کردند

برخی مشتریان کارگزاری مفید امروز با تغییراتی در مبلغ قدرت خرید خود روبه‌رو شدند. به‌دنبال این موضوع، مفید اعلام کرد که مشکل را حل کرده است.

صبح امروز با آغاز به کار بورس و اوراق بهادار، به‌ناگاه برخی سرمایه‌گذران و سهام‌دارانی که از زیرساخت کارگزاری مفید به‌منظور انجام معاملات استفاده می‌کنند، متوجه تغییراتی در میزان قدرت خریدشان در پنل مفید شدند. میزان قدرت خرید برخی سهام‌داران ابتدا منفی و سپس به مبلغ قبل بازگشت؛ حال‌آنکه برخی از کاربران نیز افزایش مبلغ موجودی بیش از مقدار قبل را شاهد بودند. به‌بیان‌بهتر، به میزان موجودی قدرت خرید این افراد مبلغی اضافه شده بود. کارگزاری مفید پیرو این اتفاق با انتشار بیانیه‌ای کوتاه در کانال‌های اطلاع‌رسانی خود درباره‌ی بروز مشکل منفی‌شدن قدرت خرید کاربران اظهار آگاهی کرده و از رفع شدن این مشکل خبر داد. 

روابط‌عمومی کارگزاری مفید در گفت‌وگو با زومیت به این نکته اشاره کرد که مشکل پیش‌آمده برطرف شده است. براساس اطلاعات ارائه‌شده، کارگزاری مفید به‌محض آگاهی از منفی‌شدن قدرت خرید برخی کاربران، برای اینکه سهام‌داران فرصت معامله را از دست ندهند، قدرت خرید را به حالت قبل بازگرداند. البته در‌این‌بین مبلغ قدرت خرید برخی کاربران بیش از مبلغ اولیه ثبت شد. روابط‌عمومی کارگزاری مفید اعلام کرد به‌محض آگاهی از مشکل، آن را رفع کرده است. همچنین، خاطرنشان کرد که هدف اول این کارگزاری جلوگیری از متضررشدن کاربران بوده است. 

بااین‌همه، به‌نظر می‌رسد همچنان شمار انگشت‌شماری از کاربران در این زمینه با مشکل روبه‌رو هستند. کارگزاری مفید اعلام کرده است این سهام‌داران می‌توانند در اسرع وقت با اعلام وضعیت خود به کارگزاری، مبلغ قدرت خریدشان را اصلاح کنند. البته این اولین‌باری نیست که بازار بورس و اوراق بهادار ایران با چنین مشکلی مواجه شده است؛ چراکه پیش‌از‌این نیز در سال‌های گذشته، چندین‌بار همین مشکل برای برخی سهام‌داران پیش آمده بود.

منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده