گزارش مالی HP نشان از افزایش درآمد و ارزش سهام بیش از پیش‌بینی‌ها دارد

گزارش مالی HP نشان از افزایش درآمد و ارزش سهام بیش از پیش‌بینی‌ها دارد

گزارش مالی HP برای فصل دوم سال مالی ۲۰۲۰ منتشر شد که نتایجی فراتر از پیش‌بینی‌های اجماعی تحلیل‌گران بازار را نشان می‌دهد.

گزارش مالی HP برای فصل دوم سال مالی ۲۰۲۰ نشان می‌دهد که آن‌ها موفق به درآمدزایی ۰/۵۱ دلار به ازای هر سهم شده‌اند. پیش‌بینی اجماعی تحلیل‌گران Zacks ادعا می‌کرد که شرکت آمریکایی، در دور‌ه‌ی مذکور، درآمد ۰/۴۴ دلاری را برای هر سهم ثبت کند. به‌هرحال درآمد فصل دوم به ازای هر سهم، کمتر از ۰/۵۳ دلاری بود که در دوره‌ی مشابه سال گذشته ثبت شد.

گزارش فصلی HP نشان‌دهنده‌ی یک افزایش درآمد ۱۵/۹۱ درصدی تعجب‌ برانگیز در این شرکت است. در فصل قبلی، تحلیل‌گران پیش‌بینی کرده بودند که شرکت به درآمد ۰/۵۴ دلار به ازای هر سهم خواهد رسید. HP با ثبت ۰/۶۵ دلار به ازای هر سهم، ۲۰/۳۷ درصد فراتر از انتظارها و پیش‌بینی‌ها نشان داد. شرکت بریتانیای در طول چهار فصل گذشته، چهار بار پیش‌بینی‌های اجماعی بازار (EPS) را پشت سر گذاشت.

شرکت HP در سه‌ماهه‌ی منتهی به پایان ماه آوریل، درآمد ۱۲/۴۷ دلاری را ثبت کرد. این آمار، نشان‌دهنده‌ی عقب ماندن درآمد مجموع شرکت به میزان ۱/۸۴ درصد از پیش‌بینی اجماعی شرکت تحلیلی Zacks بود. درآمد فصل مشابه در سال گذشته نیز ۱۴/۰۴ دلار بود. البته HP در فصل‌های گذشته سه بار ازلحاظ درآمد کل، پیش‌بینی‌های اجماعی را پست سر گذاشته است.

ارزش سهام HP هنوز وضعیت مناسبی را در بازار سپری نمی‌کند

ارزش سهام HP پس از انتشار گزارش‌های جدید افزایش یافت. البته پایداری این افزایش، وابستگی زیادی به اظهارنظر مدیران در جلسه‌های آتی پیرامون آن دارد. به‌هرحال ارزش سهام این شرکت از ابتدای سال جاری وضعیت خوبی را سپری نمی‌کند. آن‌ها در شرایطی که شاخص S&P500 با کاهش ۷/۴ درصدی روبه‌رو شد، کاهش ارزش ۱۷ درصدی را ثبت کردند.

شرکت آمریکایی HP در سال‌های گذشته عملکردی ضعیف‌تر از انتظار بازار و سهام‌داران داشت. اکنون سرمایه‌گذاران از خود می‌پرسند که چه آینده‌ای در انتظار این شرکت خواهد بود و ارزش سهام آن به کدام سمت حرکت می‌کند؟

اچ پی زدبوک فایرفلای 2020 / HP ZBook FireFly 2020

برای پرسش بالای سرمایه‌گذارها، پاسخ روشنی وجود ندارد. البته آن‌ها می‌توانند با توجه به چشم‌انداز آتی شرکت در بخش‌های درآمدی، پیش‌بینی تقریبا مستحکمی از آینده‌ی ممکن داشته باشند. چشم‌اندازی شرکت نه‌تنها شامل انتظارهای درآمدی کنونی برای فصل‌های پیش رو می‌شود، بلکه تغییر انتظارها را نیز نشان می‌دهد. تحلیل‌گران بازار اعتقاد دارند حرکت کوتاه‌مدت سهام، وابستگی زیادی به اصلاحاتی دارد که شرکت‌ها در پیش‌بینی درآمدی خود لحاظ می‌کنند. سرمایه‌گذاران می‌توانند با ردگیری همین اصلاحیه‌ها، پیش‌بینی بهتری روی تغییر در ارزش سهام شرکت‌ها داشته باشند.

روند تغییر و اصلاحیه‌ی پیش‌بینی درآمد HP، پیش از انتشار گزارش درآمدی اخیر شرکت، وضعیت مناسبی نداشت. درحال‌حاضر نیز هنوز اصلاحیه‌ی جدیدی روی درآمد اعلام نشده است. درنتیجه اگر شرکت آمریکایی اصلاحیه‌ای روی وضعیت پیش‌بینی درآمدی خود نداشته باشد، نمی‌توان انتظار داشت که روند حرکتی ارزش سهام، تغییر کند. اکنون بسیاری از تحلیل‌گران ازجمله Zacks، سهام HP را در پیشنهاد فروش قرار می‌دهند.

مدیران HP قطعا در روزهای آتی پیش‌بینی درآمدی خود را برای ماه‌ها و فصل‌های پیش رو منتشر می‌کنند. آن‌ها احتمالا اصلاحیه‌هایی را روی پیش‌بینی‌های قبلی مطرح خواهند کرد. درحال‌حاضر، پیش‌بینی اجماعی تحلیل‌گران، درآمد ۰/۴۲ دلار را به ازای هر سهم HP مطرح می‌کنند که به مجموع ۱۳/۲۹ میلیارد دلار می‌رسد. درآمد کل سال مالی نیز ۲/۱۵ دلار به ازای هر سهم و مجموع ۵۴/۵۳ میلیارد دلار پیش‌بینی می‌شود.

منبع yahoo

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید