گزارش سالانه کانن منتشر شد؛ عملکرد نسبتا ضعیف در ۲۰۱۹

گزارش سالانه کانن منتشر شد؛ عملکرد نسبتا ضعیف در ۲۰۱۹

کانن گزارش عملکرد سالانه‌ی خود را منتشر کرد که علاوه‌بر اشاره به دشواربودن سال گذشته، اطلاعاتی از برنامه‌ی توسعه در سال جاری ارائه می‌کند.

کانن گزارش مالی و عملکرد سال مالی ۲۰۱۹ را منتشر کرد که علاوه‌بر ارائه‌ی اطلاعات درباره‌ی عملکرد سال گذشته، برنامه‌های سال جاری را نیز تا حدودی شرح می‌دهد. درواقع، کانن در گزارشش پیش‌بینی‌های مالی و توسعه‌ای سال ۲۰۲۰ را نیز ارائه می‌کند.

در بخش گزارش مالی کانن، به آمار فروش ۸۰۷/۴ میلیارد ینی زیرگروه سیستم‌های تصویربرداری (Imaging System) اشاره می‌شود که با سود عملیاتی ۴۸/۲ میلیارد ینی همراه بود. این آمارها کاهش ۱۶/۸ و ۶۲ درصدی فروش و سودآوری را درمقایسه‌با سال قبل نشان می‌دهد. کانن کاهش چشمگیر فروش خالص و سود عملیاتی را پیش‌بینی کرده بود که به‌‌دلیل کاهش ابعاد بازار و افزایش شدید رقابت در محیط صنعت رخ می‌داد. البته آمار نهایی از پیش‌بینی آن‌ها هم کمتر بود و فروش و سود خالص به‌ترتیب ۱۴/۶ و ۲/۶ میلیارد ینی کمتر از پیش‌بینی شرکت ژاپنی بودند که در فصل گذشته منتشر شد.

گزارش مالی کانن

کانن درادامه‌ی گزارش عملکردی‌اش به اطلاعات CIPA استناد می‌کند که کاهش ۱۵ درصدی بازار دوربین‌هایی با لنز تعویض‌شدنی را نشان می‌دهد. در همان گزارش، گفته می‌شود به‌‌دلیل افزایش قابلیت‌ها و ظرفیت‌های دوربین گوشی‌های هوشمند، دسته‌ی پایین‌رده در دوربین‌ها بیشترین خسارت را در فروش متحمل شدند. شرکت ژاپنی در بخشی از گزارش مالی به کمبودهای خود اعتراف کرد و نوشت:

اگرچه دو دوربین بدون آینه‌ی فول‌فریم جدید و ۱۰ لنز اختصاصی معرفی کردیم، هنوز خط‌تولیدمان کمبودهای زیادی دارد.

نگاه واقع‌بینانه‌ی کانن به آینده‌ی بازار دوربین در گزارش عملکردی به‌‌وضوح دیده می‌شود. این شرکت پیش‌بینی می‌کند با ادامه‌یافتن کاهش ابعاد بازار، درآمد از بخش دوربین بازهم کاهش پیدا کند. البته سران کانن با اعتماد‌به‌نفس کامل از متوقف‌کردن روند کاهش سودآوری صحبت می‌کنند. توسعه‌ی بهتر خانواده‌ی دوربین‌های بدون آینه با عرضه‌ی دوربین فول‌فریم با امکانات کامل و لنزهای اختصاصی حرفه‌ای و شتاب‌دهی به بازبینی ساختار کسب‌وکار، از برنامه‌های کانن برای بهود عملکرد هستند.

گزارش مالی کانن

کانن در گزارش خود با تأکید بر بخش دوربین‌های بدون آینه‌ی حرفه‌ای می‌نویسد:

برای جبران ورود دیرهنگام به بازار دوربین‌های بدون آینه، برنامه‌‌ای برای رونمایی مدلی تازه داریم که از حسگر و پردازنده تصویر کاملا جدید استفاده خواهد کرد و قابلیت‌های بسیار بیشتری دارد. تلاش می‌کنیم حضور خود را در بازار دوربین‌های بدون آینه افزایش دهیم و نمایشگاه‌های بزرگی در سرتاسر جهان برپا کنیم. حتی با وجود افزایش فضای رقابت، با عرضه‌ی مدل‌های جدید، فروش خود را افزایش می‌دهیم و در بازار دوربین‌های بدون آینه، به‌دنبال سهم بازار بیشتر هستیم.

گزارش مالی کانن

پیش‌بینی کانن برای فروش و سود خالص سال ۲۰۲۰ به‌ترتیب ۷۸۷ و ۵۳/۷ میلیارد ین بیان می‌شود. به‌بیان‌دیگر، کانن به‌دنبال افزایش ۲/۵ درصدی در فروش و ۱۱/۵ درصدی در سود خالص است. این برند باسابقه‌ی ژاپنی علاوه‌بر عرضه‌ی دوربین‌های حرفه‌ای بدون آینه‌ی جدید و لنز‌های RF پیشرفته، با کاهش هزینه‌ی تولید نیز می‌تواند سود عملیاتی را افزایش دهد. درحال‌حاضر، کارخانه‌های تولیدی کانن در دسته‌ی دوربین‌های بدون آینه، آماده‌ی بهره‌برداری هستند و هزینه‌ی تولید را کاهش می‌دهند.

قیمت به‌روز، مشخصات فنی و هر اطلاعاتی که برای خرید ارزان‌ و آگاهانه‌ی انواع دوربین‌های DSLR، بدون آینه و دیگر محصولات کانن نیاز دارید را در بخش محصولات زومیت بیابید. در این بخش، علاوه‌بر مشخصات فنی دقیق و پاسخ به سوالات شما، امکان مقایسه‌ی دو یا چند محصول درکنار گالری تصاویر رسمی محصولات دردسترس شما خواهد بود.

منبع dpreview
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده