سامسونگ از کاهش ۲۹ درصدی سود در پاییز ۲۰۱۸ خبر داد

سامسونگ از کاهش ۲۹ درصدی سود در پاییز ۲۰۱۸ خبر داد

سامسونگ پیش‌بینی کرده که طی سه‌ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۱۸ شاهد کاهش ۲۹ درصدی سود عملیاتی خواد خواهد بود.

سامسونگ پیش‌بینی خود از عملکرد مالی طی سه‌ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۱۸ میلادی را منتشر کرده که براساس آن، شرکت کره‌ای طی پاییز ۲۰۱۸ شاهد کاهش ۲۹ درصدی سودعملیاتی خود خواهد بود. سامسونگ در حالی از کاهش ۲۹ درصدی سود عملیاتی خود طی سه‌ماهه‌ی چهارم سال گذشته خبر داده که طی تابستان ۲۰۱۸ بالاترین سود خود را کسب کرده بود. از جمله‌ی اصلی‌ترین دلایل برای کاهش سوددهی سامسونگ باید به تقاضای پایین برای تراشه‌های حافظه‌ی این شرکت اشاره کرد.

سامسونگ پیش‌بینی کرده که طی سه‌ماهه‌ی چهارم، درآمدی ۵۲.۵ میلیارد دلاری کسب کند؛ حال آنکه این درآمد درمقایسه‌با ۶۵.۴۶ میلیارد دلار کسب‌شده طی تابستان ۲۰۱۸، کاهشی ۹.۸۷ درصدی را تجربه کرده است.

سامسونگ تخمین زده که سود ۹.۶۷ میلیارد دلاری را طی اکتبر تا دسامبر سال ۲۰۱۸ کسب کند که درمقایسه‌با مدت مشابه سال گذشته کاهشی ۲۹ درصدی دارد. کاهش ۲۹ درصدی سود سامسونگ باعث شده تا این شرکت پایین‌ترین سود خود را از فصل اول ۲۰۱۷ کسب کند.

برآوردها نشان از این دارد که اوضاع برای سامسونگ در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۱۸ میلادی بیش‌ازپیش بهبود خواهد پیدا کرد. به نظر می‌رسد سامسونگ به عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند 5G و تاشدنی خود امیدوار است تا عملکرد بخش موبایل با تکیه بر این گوشی‌ها بهبود یابد. با‌این‌حال گزارش سامسونگ حاوی نکاتی مثبت است که از جمله‌ی آن‌ها باید به افزایش سهم بازار از تولید پنل‌های اولد مورد استفاده در گوشی‌های هوشمند توسط این شرکت اشاره کرد. البته بسیاری از تحلیل‌گران انتظار دارند تا سوددهی سامسونگ طی سال ۲۰۱۹ میلادی همچنین روندی نزولی به خود بگیرد که دلیل اصلی آن را باید در کاهش تقاضا در چین برای گوشی‌های هوشمند و تراشه در چین بدانیم.

سامسونگ هیچ‌گاه در پیش‌بینی‌های خود جزییات و دلایل آمار ارائه‌شده را تشریح نکرده است، از این‌رو باید در انتظار انتشار گزارش مالی مربوط‌به سه‌ماهه‌ی چهارم این شرکت باشیم. انتظار می‌رود سامسونگ گزارش مالی مربوط‌به سه‌ماهه‌ی چهارم خود را اواخر ماه جاری میلادی منتشر کند.

منبع sammobile
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده