عملکرد فوق العاده اینتل با کسب سود ۶.۴ میلیارد دلاری در تابستان ۲۰۱۸

جمعه ۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۵
مطالعه 2 دقیقه
اینتل گزارش مالی مربوط به سه‌ ماهه‌ی سوم سال ۲۰۱۸ میلادی را منتشر کرده که نشان از کسب سود ۶.۴ میلیارد دلاری از درآمد ۱۹.۱۶ میلیارد دلاری برای این کمپانی دارد.
تبلیغات

اینتل با انتشار گزارش مالی مربوط به سه ماهه‌ی سوم سال ۲۰۱۸ میلادی نشان داد که بسیار فراتر از پیش‌بینی‌های کارشناسان و تحلیل‌گران عمل کرده است. از میان عمده‌ترین دلایلی که منجر به عملکرد خوب اینتل شده است، می‌توان به حاشیه‌ی سود بالا در کسب‌وکار دیتاسنترها و همچنین افزایش تقاضا برای پردازنده‌های پی‌سی اشاره کرد. 

اینتل علاوه بر دست یافتن به رشد ۳۹ درصدی در سود کسب شده، پیش‌بینی کرده که سه ماهه‌ی چهارم سال جاری میلادی را نیز با عملکردی خوب به پایان برساند. متخصصان اینتل مشکلاتی را برای درآمد این کمپانی که ریشه در مناقشات اقتصادی یا اقتصاد چین داشته باشد، متصور نیستند، حال آنکه مالکان دیتاسنترهای بزرگی نظیر بایدو یا بزرگ‌ترین تولیدکنندگان پی‌سی در سطح جهان در کشور چین مستقر شده‌اند. 

اینتل موفق شده تا طی سه ماهه‌ی سوم سال جاری میلای به لطف افزایش تقاضا برای پردازنده‌های پی‌سی که پس از رکودی طولانی اتفاق افتاده، درآمد قابل قبولی را کسب کند. همچنین باید به افزایش فروش تراشه‌های مودم مورد استفاده در آیفون‌های اپل نیز اشاره کرد. باب سوان، مدیر عامل اینتل در رابطه با افزایش تقاضا برای پردازنده‌های پی‌سی به این نکته اشاره کرده که این افزایش به دلیل افزایش خرید از جانب مشتریان تجاری در اقتصاد‌های توسعه‌یافته در کنار به‌روزرسانی سیستم‌ها از سوی گیمرها است. بسیاری از کسب‌وکارها در حال به‌روزرسانی سیستم‌های خود هستند، چراکه مایکروسافت پشتیبانی از سیستم‌عامل‌های قدیمی ویندوز را تا سال ۲۰۲۰ متوقف خواهد کرد. 

فروش تراشه‌های مودم اینتل طی فصل سوم سال ۲۰۱۸، رشدی ۱۳۱ درصدی را تجربه کرده است که اصلی‌ترین دلیل آن را باید تبدیل شدن اینتل به تنها تولیدکننده‌ی تراشه‌های مودم عنوان کرد، چراکه کوالکام دیگر سهمی در تولید تراشه‌های مودم آیفون ندارد. درآمد بخش تولید پردازنده‌های دیتاسنتر نیز بیش از ۲۵.۹ درصد افزایش یافته و به ۶.۱۴ میلیارد دلار رسیده است که فراتر از پیش‌بینی‌های انجام شده توسط تحلیل‌گران است. 

درآمد بخش مربوط به شرکای سخت‌افزاری اینتل که از تراشه‌های این کمپانی در محصولاتشان استفاده می‌کنند نیز با رشدی ۱۵.۵ درصدی به ۱۰.۲۳ میلیارد دلار رسیده است. همانطور که اشاره کردیم اینتل موفق شده در سه‌ ماهه‌ی سوم سال مالی ۲۰۱۸ سودی ۶.۴ میلیارد دلاری را کسب کند که به معنی کسب سود ۱.۳۸ دلاری به ازای هر سهم این کمپانی است. اینتل پیش‌بینی کرده که در سه ماهه‌ی جاری نیز از نظر مالی اعداد مثبتی را ثبت خواهد کرد. 

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات