احتمال بازگشت سرمایه به مال‌باختگان سکه ثامن [بروزرسانی]

سه‌شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۵
مطالعه 5 دقیقه
اتحادیه طلا و جواهر، پرونده‌ی سکه ثامن را پی‌گیری می‌کند. حساب‌های این شرکت مسدود شده است؛ اما به تازگی خبر می‌ررسد که متهم اصلی پرونده از ایران خارج شده است.

 بیش از ۲ سال فعالیت سایت سکه ثامن، گواهی بر عدم نظارت نهادهای مرتبط بر سایت‌های تجاری با عملکرد غیرقانونی است. حال، این سوال برای مردم، بدون پاسخ مانده که چرا  اتحادیه طلا و جواهر تهران، به تازگی خرید و فروش آنلاین طلا را، غیر قانونی اعلام کرده و در ماه‌های قبل، اظهار نظری در ابن موضوع نداشته است. 

آیت محمد ولی، رئیس­ اتحادیه طلا و جواهر در مصاحبه با خبرنگاران بیان کرد:

 رئیس­ اتحادیه طلا و جواهر با اشاره به نحوه رسیدگی پرونده سکه ثامن توسط این اتحادیه، گفت:

 اتحادیه مسئول پاسخگویی به مالباختگان سکه ثامن نیست

رئیس­ اتحادیه طلا و جواهر با بیان این که اتحادیه مسئول رسیدگی و پاسخگویی به مشتریان سکه ثامن نیست، تصریح کرد:

 اتحادیه برای سکه ثامن تبلیغ نکرده است

آیت محمد ولی، با اشاره به صحبت‌های مطرح شده در فضای مجازی، گفت:

محمد ولی تاکید کرد: ​­اتحادیه اکیدا هیچ مجوز مستند یا غیر مستندی به سکه ثامن یا سایر سایت‌ها و سامانه‌های معامله آنلاین طلا و سکه اعطا نکرده است.

توقف ­­فعالیت سایت‌های اینترنتی معاملات طلا

رئیس­ اتحادیه طلا و جواهر درباره سایت‌های خرید و فروش سکه و طلای اینترنتی، گفت: سیاست اتحادیه طلا و جواهر این است که هیچ سایتی در زمینه خرید و فروش سکه و طلا فعالیت نداشته باشد تا زمانی که بستر برای فعالیت معاملات سکه و انواع مصنوعات طلا در فضای مجازی آماده شود تا به نوعی فضای این دسته از معاملات ساماندهی جامع شود: 

محمد ولی­­ با پیشنهاد به مردم برای سرمایه گذاری، گفت: هیچ سایت اینترنتی برای خرید طلا و سکه مجوزی ندارد و از مردم درخواست می‌کنیم تا از سامانه‌های اینترنتی معاملات طلا استفاده نکنند تا مشکلی برای سرمایه آن‌ها ایجاد نشود.

بروزرسانی؛ متهم اصلی، احتمالا از ایران خارج شده است

محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوال در زمینه ممنوع الخروج شدن مسئول سایت سکه ثامن، گفت:

مطالب مشابه

نظرات