ادوبی در حال مذاکره برای خرید شرکت نرم‌افزاری Marketo است

شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۱
مطالعه 2 دقیقه
ادوبی مذاکرات خود را برای خرید شرکت Marketo، فعال در زمینه‌ی نرم‌افزارهای بازاریابی مبتنی بر سرویس‌های ابری، به‌صورت جدی پیگیری می‌کند.
تبلیغات

فعالیت در زمینه‌ی سرویس‌های ابری، به محل رقابت و قدرت‌نمایی شرکت‌های بزرگ دنیای فناوری تبدیل شده است. در این میان، ادوبی نیز قصد دارد با خرید شرکت‌های کوچکتر حاضر در این بازار، سهم خود را نسبت به رقبای بزرگی همچون مایکروسافت و اوراکل افزایش دهد. شرکت Marketo جدیدترین هدف مالک فتوشاپ در این بازار است. این شرکت، اپلیکیشن‌های بازاریابی B2B عرضه می‌کند که پتانسیل کمک به کسب‌وکار ادوبی در بخش بازاریابی را دارد.

شرکت سرمایه‌گذاری Vista Equity Partners Management دو سال پیش، شرکت مارکتو را به مبلغ ۱.۸ میلیارد دلار خرید. گزارش‌ها حاکی از آن است که ادوبی در صورت نهایی شدن قرارداد، مبلغی بسیار بیشتر از این رقم به شرکت مالک پرداخت خواهد کرد. البته هنوز قیمت مورد مذاکره‌ی این دو شرکت مشخص نشده است.

منبع این گزارش که نمی‌خواست نامش فاش شود، اعلام کرده که هنوز نمی‌توان در مورد نهایی شدن مذاکرات این دو شرکت، اظهار نظر کرد. در این میان شرکت‌های ادوبی و ویستا نیز از اظهار نظر در مورد این خبر خودداری کردند.

نمودار ارزش سهام ادوبی

نمودار ارزش سهام ادوبی

ادوبی که در حال حاضر ارزش بازار ۱۳۰ میلیارد دلاری دارد، در ۸ فصل گذشته، درآمدی بیش از پیش‌بینی تحلیل‌گران بازار داشته است. سهم عمده‌ی این افزایش درآمد، ناشی از فروش بالای سرویس‌های بخش Digital Media بوده که محصول پرچمدار ادوبی یعنی Creative Cloud در آن قرار دارد.

ادوبی که در سن‌خوزه کالیفرنیا قرار دارد، پیش از این نیز فرصت‌های خود برای خرید شرکت‌های مشابه را بررسی کرده است. آنها در ماه می، قرارداد خرید شرکت خدمات تجارت الکترونیک مجنتو را نهایی کردند. مجنتو از شرکت سرمایه‌گذاری Permira به مبلغ ۱.۶۸ میلیارد دلار خریداری شد. هدف از خرید این شرکت، بهبود فعالیت و بازار بخش Experience Cloud بوده است.

شرکت مارکتو کار خود را از سال ۲۰۰۶ و با تمرکز روی بازاریابی ایمیلی شروع کرد. این شرکت در سن متئو کالیفرنیا واقع است. طبق گزارش آژانس رتبه‌بندی اعتبار Moody’s Investors Service، سال گذشته، درآمد مارکتو به ۳۲۱ میلیون دلار رسیده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات