رکوردشکنی انویدیا طی زمستان ۲۰۱۸ به لطف ارزهای دیجیتال

یک‌شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
گزارش مالی سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۸ انویدیا نشان از رکوردشکنی این شرکت دارد. انویدیا موفق شده است زمستان ۲۰۱۸ را با درآمد ۳.۲۱ میلیارد دلار به پایان برساند.

انویدیا گزارش مالی مربوط به سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۸ را منتشر کرده که طی آن باز هم به رکوردشکنی ادامه داده است. آمار ارائه‌شده توسط انویدیا نشان از این دارد که این شرکت طی زمستان ۲۰۱۸ موفق شده بار دیگر رکوردشکنی کند. انویدیا درآمد ۳.۲۱ میلیارد دلاری کسب کرده که در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۱۷ شاهد افزایش ۶۶ درصدی بوده است. سود عملیاتی انویدیا نیز  ۱.۲۹۵ میلیارد دلار گزارش شده که در مقایسه با زمستان ۲۰۱۷ بیش از ۱۳۴ درصد افزایش پیدا کرده است. نکته جالب در خصوص گزارش مالی انویدیا، سود خالص ۱.۲۴۴ میلیارد دلاری این شرکت است که در مقایسه با مدت مشابه سال پیش، افزایش ۱۵۱ درصدی برای این شرکت به ارمغان آورده است.

اصلی‌ترین منبع درآمد انویدیا، تولید تجهیزات مورد استفاده برای بازی‌ها است که البته بخش بزرگی از مشتریان این بخش را ماینرها یا معدن‌کاوان ارزهای دیجیتال تشکیل می‌دهند. درآمد این بخش از شرکت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از ۶۷.۷ درصد افزایش یافته و به ۱.۷۲۳ میلیارد دلار رسیده است. همانطور که اشاره کردیم بخش بزرگی از افزایش درآمد انویدیا به لطف ارزهای دیجیتال است؛ البته بازی‌هایی نظیر PUBG و Fortnite نیز تأثیر مثبتی روی افزایش درآمد انویدیا طی زمستان داشته‌اند.

درآمد بخش دیتاسنترهای انویدیا نیز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از ۷۱ درصد افزایش پیدا کرده و به بیش از ۷۰۱ میلیون دلار رسیده است. بخش دیتاسنترهای انویدیا در طول دو سال اخیر بیش از ۳۹۰ درصد رشد کرده است. بخش دیتاسنترها را باید دومین کانال درآمدی انویدیا دانست که از وجود محصولاتی نظیر تسلا وی ۱۰۰ بهره می‌برد. ضمنا باید به این نکته اشاره کرد که استفاده از پردازنده‌های گرافیکی در دیتاسنترها نیز افزایش یافته است.

از جمله بخش‌های دیگر شرکت که پیش‌تر شاهد رشد بالایی بوده و در زمستان سال جاری رشد پایینی تجربه کرده، بخش خودروهای هوشمند است که انویدیا در این حوزه محصولاتی نظیر پردازنده‌های تگرا را راهی بازار می‌کند. این شرکت در این بخش، رشد درآمد ۳.۵۷ درصدی تجربه کرده و درآمد این قسمت به ۱۴۵ میلیون دلار رسیده است.

بخش فروش گواهی‌ تکنولوژی‌های انویدیا نیز با رشد درآمد ۱۴۸ درصدی همراه شده و درآمد آن به ۳۸۷ میلیون دلار رسیده است.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود