ارزش بازار مایکروسافت در سال ۲۰۱۹ از یک تریلیون دلار عبور می‌کند

ارزش بازار مایکروسافت در سال ۲۰۱۹ از یک تریلیون دلار عبور می‌کند

تحلیل‌گران پیش‌بینی کرده‌اند که ارزش بازار مایکروسافت با رسیدن ارزش هر سهم آن به ۱۰۰ دلار، تا سال ۲۰۱۹ از مرز یک تریلیون دلار عبور خواهد کرد.

ارزش سهام مایکروسافت در آستانه‌ی انتشار گزارش مالی این کمپانی به بیش از ۱۰۰ دلار رسیده است که از این‌رو، تحلیل‌گران با انتشار گزارش‌های جدید رسیدن به مرز ارزش بازار یک تریلیون دلاری را تا سال ۲۰۱۹ برای بزرگ‌ترین کمپانی نرم‌افزاری جهان پیش‌بینی کرده‌‌اند.

گزارش‌ها نشان از این دارند که تغییراتی نظیر ایجاد پلتفرمی به نام Microsoft Game Pass باعث شده است این کمپانی به دلیل استقبال گیمرهای ایکس‌باکس از این پلتفرم، بتواند ارزش هر سهم خود را در بازار افزایش دهد و به مرز ۱۰۰ دلار برساند. از دیگر نکات مثبت در رابطه با پیش‌بینی‌ انجام‌شده باید به افزایش اهمیت و ارزش سرویس‌های مایکروسافت نظیر سرویس کلاد و آفیس مبتنی بر کلاد اشاره کرد که افزایش ۱۰ تا ۲۰ درصدی ارزش بازار مایکروسافت را به‌صورت سالیانه تضمین کرده است. با توجه به تغییرات صورت‌گرفته، انتظار می‌رود ارزش بازار مایکروسافت تا سال ۲۰۱۹ به بیش از یک تریلیون دلار برسد.

چندی پیش تامسون رویترز، مایکروسافت را در لیست ۱۰۰ کمپانی برتر تکنولوژی قرار داد؛ این رده‌بندی بر مبنای ۸ فاکتوری بود که این بنگاه خبری مدنظر قرار داده بود. این فاکتورها شامل مواردی نظیر ویژگی‌های مالی، مدیریت و رضایت سرمایه‌گذاران، ریسک و انعطاف‌پذیری، خلاقیت، مسئولیت اجتماعی، تأثیرات زیست‌محیطی و اعتبار هستند.

ارزش بازار مایکروسافت در حال حاضر بیش از ۷۲۰ میلیارد دلار است که با توجه به احتمال افزایش روزافزون ارزش این کمپانی، انتظار می‌رود پیش‌بینی‌ها رنگ واقعیت به خود بگیرند و در چند سال آینده شاهد افزایش ارزش این کمپانی و دست یافتن به رقم یک تریلیون دلار باشیم.

منبع mspoweruser
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده