تأثیر قوانین مالیاتی جدید آمریکا بر درآمد و نقدینگی اپل

تأثیر قوانین مالیاتی جدید آمریکا بر درآمد و نقدینگی اپل

نقدینگی ۲۷۰ میلیارد دلاری شرکت اپل پس از پرداخت مالیات، افزایش بازخرید سهم و سود سهام، همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند.

شرکت Loup Ventures Gene Munster اخیرا گزارش پیش‌بینی خود را در مورد وضعیت مالی شرکت اپل بر اساس طرح مالیاتی جدید آمریکا منتشر کرده است. طرح مالیاتی جدید دولت آمریکا این هفته در کنگره تصویب شده و دونالد ترامپ نیز آن را امضا کرد.

با توجه به تغییرات جدید مالیاتی، مانستر پیش‌بینی می‌کند که اپل، ۲۱۴ میلیارد دلار نقدینگی خود را از خارج خاک آمریکا با نرخ ۱۵.۵ درصد مالیات تعیین شده پرداخت خواهد کرد. همچنین انتظار می‌رود که استراتژی ادغام و تصاحب کمپانی‌های جدید توسط اپل، با هدف خرید استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهایی با کمتر از یک میلیارد دلار، طبق همان روند سابق ادامه پیدا کند.

براساس پیش‌بینی مانستر، اپل بازخرید سهم خود را تا ۶۹ میلیارد دلار و سود سهام را تا ۱۵ درصد افزایش خواهد داد. (۵ درصد بیشتر از افزایش ۱۰ درصدی که قبلا اعلام شده بود.)

گفته می‌شود این شرکت آمریکایی قصد دارد بدهی حدودا ۱۰۰ میلیارد دلاری خود را حفظ کند. اپل احتمالا جزئیات مالی مربوطه را تا آوریل  سال ۲۰۱۸ اعلام خواهد کرد.

اپل بخش قابل توجهی از نقدینگی خود را که وارد کشور خواهد شد برای بازخرید سهام و افزایش سود سهام خود صرف خواهد کرد؛ با این وجود، این شرکت احتمالا تعادل نقدینگی ۲۷۰ میلیارد دلاری را تا چند سال آینده حفظ می‌‌کند.

این فرض که اپل، تعادل نقدینگی خود را از ۲۶۹ میلیارد به ۱۵۰ میلیارد کاهش دهد، غیر واقعی است. برآورد نقدینگی ۱۵۰ میلیارد دلاری، هزینه‌ی کل بازخرید سهم و سود سهام را نشان می‌دهد. هزینه‌ی این دو برنامه در عمل، طی سه تا چهار سال انجام می‌شود و اپل می‌تواند در این بازه‌ی زمانی، میزان نقدینگی خود را افزایش دهد. این شرکت توانست از ۱۶ تا ۱۷ سپتامبر، ۳۱ میلیارد دلار به نقدینگی خود اضافه کند. اگر تا چهار سال آینده، ۳۰ میلیارد دلار را به‌عنوان جریان تولید نقدینگی سالانه در نظر بگیریم، تعادل نقدینگی ۲۷۰ میلیارد دلاری را تا سال ۲۰۲۲ نشان می‌دهد که در مقایسه با تعادل نقدینگی ۲۶۹ دلاری امروز، ثابت مانده است.

منبع 9to5mac

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید