ارزش بیت کوین به زیر ۱۳ هزار دلار سقوط کرد

جمعه ۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
ارزش بیت‌کوین پس از یک دوره افزایش قیمت، در ۲۴ ساعت گذشته به میزان یک چهارم کاهش یافته و به زیر ۱۳ هزار دلار رسیده است.
تبلیغات

پس از یک رشد سرسام‌آور در ابتدای ماه جاری میلادی که منجر به افزایش تقریبا دو برابری قیمت بیت‌کوین از ۱۰,۲۴۰ دلار به ۱۹,۹۹۴ شد؛ اکنون ارزش این ارز رمزپایه‌ی محبوب در حال کاهش است.

بیشتر بخوانید: اصطلاحات ارز دیجیتال

قیمت بیت‌کوین در ۲۴ ساعت گذشته به میزان یک‌چهارم کاهش یافته است. به گزارش وب‌سایت کوین مارکت کپ، این ارز دیجیتال هم‌اکنون با قیمت ۱۲,۸۷۴ دلار مبادله می‌شود.

همان‌طور که معمولا در دنیای ارز‌های رمزپایه اتفاق می‌افتد، دیگر ارزها نیز با سقوط ارزش مواجه شده‌اند. در ۲۴ ساعت گذشته، قیمت اتریوم ۲۷.۴ درصد، بیت‌کوین کش ۳۶.۳ درصد، ریپل ۶.۲ درصد و لایت‌کوین ۲۹ درصد کاهش یافته است.

هنوز هیچ دلیل مشخصی برای این افت قیمت وجود ندارد. اخیرا اخبار متعددی در مورد بیت‌کوین - از جمله اعلام ارائه‌ی لایحه‌ی قانونی جدید ارز رمزپایه توسط روسیه - در حال انتشار است؛ با این حال، هیچ کدام از آن‌ها تأثیر منفی زیادی ندارند. یک احتمال دیگر می‌تواند مربوط به افزایش قیمت بیت‌کوین کش و قرارگیری آن در فهرست وب‌سایت کوین‌بیس باشد. این ارز دیجیتال به‌عنوان یک جایگزین مناسب‌تر برای بیت‌کوین، نظر برخی از افراد برجسته در جامعه‌ی ارزهای رمزپایه را به خود جلب کرده است. در هر صورت این کاهش قیمت به هر دلیلی که اتفاق افتاده باشد، احتمالا یک اصلاح قیمت به‌شدت مورد نیاز در بازار انفجاری ارزهای رمزپایه به‌حساب می‌آید.

Bircoin Price Charts

این اصلاح قیمت نزدیک به ۱۷۹ میلیارد دلار از مجموع ارزش بازار ارزهای رمزپایه (۴۷۱ میلیارد دلار) را از بین می‌برد.

این خبر هرچند ناخوشایند به نظر می‌رسد؛ اما نباید فراموش کنیم که قیمت بیت‌کوین از ابتدای سال جاری میلادی ۱۳۰۰ درصد افزایش یافته و در مقایسه با یکم دسامبر، همچنان نزدیک به ۳۰ درصد بیشتر است. در حال حاضر، ارزهای رمزپایه به‌شدت بی‌ثبات هستند. چنین کاهشی پیش از این اتفاق افتاده بود و احتمال وقوع آن در آینده نیز وجود دارد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات