درآمد اچ تی سی همچنان در حال کاهش است

شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
شرکت تایوانی اچ‌تی‌سی که زمانی جزو پرفروش‌ترین‌ برندهای بازار بود، حالا قادر به کنترل روند نزولی خود نیست.
تبلیغات

در بازار گوشی‌ هوشمند اندروید، می‌توان گفت برخی تولیدکنندگان از سایرین بهتر عمل می‌کنند. مثلا سامسونگ سهم گسترده‌ای از بازار را تسخیر کرده و هواوی روند رو به رشدی داشته است. برندهای چینی مانند شیائومی، اوپو و ویوو نیز اخیرا به موفقیت‌هایی در بازار دست یافته‌اند. در سوی دیگر برندی مانند HTC نیز وجود دارد که فروش آن در بازار رو به افول گذاشته است.

از سال ۲۰۱۱ که اچ‌تی‌سی به همراه سامسونگ جزو برترین‌های بازار به‌حساب می‌آمد، درآمدهای این شرکت روند نزولی داشته است. با وجود عرضه‌ی دستگاه‌های تحسین‌شده‌ای مانند وان M7 در سال ۲۰۱۳ این شرکت موفق نشد سهم خود از بازار را افزایش دهد. نوآوری‌هایی مانند بدنه‌ی تمام‌فلزی، دوربین‌های سلفی با جلوه‌های عمق میدان و استفاده از حسگر اثر انگشت در پشت گوشی نتوانست جلوی کاهش درآمد این شرکت را بگیرد.

اچ‌تی‌سی در سال جاری یو ۱۱ را عرضه کرد که در ابتدا امیدوارکننده بود گزارش‌ها نشان دادند که در برخی بازارها فروش آن از HTC 10 و One M9 موفق‌تر بوده است؛ اما این موفقیت خیلی دوام نیاورد. در ماه آگوست سال جاری، کمپانی تایوانی پایین‌ترین میزان فروش در ۱۳ سال فعالیت خود را به ثبت رساند.

در اکتبر ۲۰۱۷، این کمپانی درآمدی ۲۰۰ میلیون دلاری ثبت کرد که در مقایسه با سال گذشته، ۲۵.۷۹ درصد کاهش نشان می‌دهد. اوضاع در ماه نوامبر بهتر نشد و درآمدهای این شرکت به ۱۸۸ میلیون دلار کاهش پیدا کرد. این رقم ۶.۶۱ درصد نسبت به ماه گذشته و ۲۶.۱۶ درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش نشان می‌دهد.

خبر بدتر این‌که درآمدهای کلی اچ‌تی‌سی از ابتدای سال تا‌کنون ۱.۹۳ میلیارد دلار بوده که نسبت به دوره ژانویه تا نوامبر سال ۲۰۱۶، به میزان ۱۹.۰۳ درصد کاهش داشته است.

در حال حاضر نمی‌توان تصور کرد که اچ‌تی‌سی چه تمهیدی برای عبور از این بحران در نظر می‌گیرد. آخرین گوشی این شرکت یعنی +U11 پس از گذشت یک ماه از معرفی آن هنوز عرضه‌ی جهانی نشده است و قرار نیست به بازار آمریکا راه پیدا کند. با این حال، این شرکت اعلام کرده است که سال آینده به تولید گوشی هوشمند ادامه خواهد داد که می‌تواند خبر خوبی برای طرفداران این برند باشد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات