سامسونگ سود بی‌سابقه‌ کسب‌وکار نیمه هادی را با شرکای خود به‌اشتراک می‌گذارد

سامسونگ سود بی‌سابقه‌ کسب‌وکار نیمه هادی را با شرکای خود به‌اشتراک می‌گذارد

سامسونگ به‌واسطه‌ی عملکرد موفق کسب‌وکار نیمه‌هادی این شرکت، پاداشی به ارزش حدودی ۴۶ میلیون دلار را برای شرکا و حامی‌های مالی خود در نظر گرفته است.

سامسونگ در نظر دارد تا سود بی‌سابقه‌ی حاصل از کسب‌وکار نیمه‌ها‌دی در سه‌ماهه‌ی سوم فصل ۲۰۱۷ را با شرکای خود به‌اشتراک بگذارد. این شرکت اوایل هفته‌ی گذشته، از برنامه‌ی خود برای آغاز صندوق مشارکت به‌ارزش ۱۵ میلیارد وان (۱۳.۸ میلیون دلار) و پرداخت پاداشی به‌ارزش ۵۰ میلیارد وان به شرکای خود در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۱۷ پرده‌برداری کرد؛ این مبالغ در مجموع به بیش از ۴۶ میلیون دلار می‌رسد و ۱۵۰ درصد بیشتر از پاداشی است که شرکای سامسونگ در نیمه‌ی نخست سال جاری میلادی دریافت کرده‌اند.

کره‌ای‌ها در نیمه‌ی نخست سال جاری ۱۳۸ شریک واجد شرایط دریافت پاداش داشتند؛ اما تغییر قابل توجه این تعداد در نیمه‌ی دوم ۲۰۱۷ چندان محتمل نیست. مبالغ اعلام‌‌شده از سوی سامسونگ، پاداش‌های پرداختی به کارکنان و مدیران اجرایی خود این شرکت را نیز دربرمی‌گیرد؛ اما پیش‌بینی می‌شود که بخش عمده‌ای از این مبالغ به شرکای تجاری و حامی کسب‌وکار کره‌ای‌ها تعلق خواهد گرفت؛ کسب‌وکاری که طی چندوقت اخیر عملکرد خیره‌کننده‌ای را از خود به‌نمایش گذاشته است.

گزارش مالی اخیر شرکت چندملیتی سامسونگ نشان از آن دارد که درآمد آن طی سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۶۲.۰۵ تریلیون وان، معادل ۵۵.۵ میلیارد دلار بوده است. سامسونگ به‌لطف عملکرد خیره‌کننده‌ی کسب‌وکار نیمه‌هادی خود در این بازه‌ی زمانی، توانست سودی بالغ بر ۱۳ میلیارد دلار را از آن خود کند. کره‌ای‌ها زیر نظر لی کان‌-هی، رئیس هیئت‌مدیره‌ی خود که از اواسط سال ۲۰۱۴ در اثر حمله‌ی قلبی، در شرایط اغما به‌سر می‌برد، سرمایه‌گذاری گسترده‌ای روی کسب‌وکار نیمه‌هادی خود انجام دادند؛ بدین ترتیب، این کسب‌وکار طی فصل‌های اخیر، رکوردهای متعدی را از خود به‌جای گذاشته است.

تعدادی از تحلیل‌گران در خصوص توانایی‌ سامسونگ در حفظ طولانی‌مدت عملکرد چشم‌گیر خود در حوزه‌ی نیمه‌هادی دچار تردید هستند؛ عملکردی که حاصل موفقیت‌های اخیر این شرکت در اثر افزایش تقاضا برای حافظه‌های فلش و محصولات مشابه است. با توجه به متهم‌شدن جی وای. لی، رهبر غیررسمی سامسونگ به حبس، بسیاری از بخش‌های این شرکت، هماهنگی گذشته را ندارند و سرمایه‌گذاری قابل توجهی نیز توسط این شرکت در آینده‌ی نزدیک صورت نخواهد گرفت.

تصاحب صنایع بین‌المللی هارمان توسط سامسونگ که در سال جاری به نتیجه رسید، پیش از روبه‌رو شدن جی وای. لی با اتهام رشوه‌دهی و اختلاس و مجازات پنج سال حبس، تأیید شده بود. وی در حال حاضر، در خصوص مجازات حبس پنج ساله‌ی خود، درخواست تجدید نظر داده است.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید