سود عملیاتی ۱۲.۹ میلیارد دلاری سامسونگ در تابستان ۲۰۱۷

سه‌شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۸
مطالعه 2 دقیقه
ساعاتی پیش سامسونگ گزارش مالی مربوط به سه‌ماهه‌ی سوم سال جاری میلادی را منتشر کرد که براساس آن، این کمپانی کره‌ای سود عملیاتی ۱۲.۹ میلیارد دلاری کسب کرده است.
تبلیغات

سامسونگ گزارش مالی مربوط به سه‌ماهه‌ی سوم سال جاری میلادی را منتشر کرده است که براساس آن، کره‌ای‌ها موفق شده‌اند به سود عملیاتی ۱۲.۹ میلیارد دلاری و سود خالص ۹.۸ میلیارد دلاری دست پیدا کند. سامسونگ اعلام کرده است که در طول تابستان سال جاری میلادی موفق شده  درآمد ۵۵.۳ میلیارد دلاری به جیب بزند.

سرمایه‌گذاری سامسونگ در حوزه‌‌ی تولید تراشه و همچنین صفحه‌ی نمایش اولد نتیجه داده و تقریبا سامسونگ در این دو حوزه به یکی از اصلی‌ترین بازیگران در سطح جهان بدل شده است.

بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی تراشه‌ی حافظه در جهان پس از اعلام گزارش مالی سه‌ماهه‌ی سوم سال جاری که همراه با رکوردشکنی است، اعلام کرد که با افزایش سود سهام پرداختی به سهام‌داران طی سه سال آینده، مجموع پرداختی سالیانه را به ۸.۶ میلیارد دلار افزایش خواهد داد. همچنین سامسونگ اعلام کرده که هزینه‌‌های سرمایه‌ای این کمپانی در سال ۲۰۱۷ از مرز ۴۱ میلیارد دلار عبور کرده است.

پس از آنکه سامسونگ با عرضه‌ی گلکسی نوت ۷ به مشکل برخورد، سرمایه‌گذاری در دو حوزه‌ی نمایشگر اولد و تراشه‌ باعث شد این کمپانی با تجدیدنظر در بازار گوشی‌های هوشمندش دوباره به روزهای خوب بازگردد.

پس از انتشار گزارش مالی سامسونگ، ارزش سهام این کمپانی با افزایش ۱.۹ درصدی همراه شد. جزئیات گزارش مالی سامسونگ نشان‌دهنده‌ی این است که سود عملیاتی ثبت‌شده توسط کسب و کار نیمه‌هادی‌های سامسونگ ۸.۸ میلیارد دلار بود که عددی فوق‌العاده برای این کمپانی است. اصلی‌ترین عامل سوددهی بالای این بخش را باید در افزایش قیمت تراشه‌های حافظه‌ی NAND در سه‌ماهه‌ی تابستان جستجو کرد.

سایر بخش‌های سامسونگ به ترتیب شامل گوشی‌های هوشمند و بخش تولید صفحه‌ی نمایش هستند که ۲.۹ میلیارد دلار و ۸۶۵ میلیون دلار عاید این کمپانی کرده‌اند. سال گذشته و پس از عرضه‌ی گلکسی نوت ۷ به بازار، سامسونگ دچار مشکلات عدیده‌ای شد؛ به‌طوری‌که پس از انفجار و آتش‌ گرفتن گلکسی نوت ۷ سامسونگ متحمل هزینه‌ای ۵ میلیارد دلاری برای جمع آوری این گوشی شد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات