پیش‌بینی کسب سود عملیاتی ۱۳.۶ میلیارد دلاری سامسونگ در تابستان ۲۰۱۷

دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
جدید‌ترین پیش‌بینی‌ها حاکی از افزایش سود عملیاتی سامسونگ طی تابستان ۲۰۱۷ هستند و حکایت از کسب ۱۳.۶ میلیارد دلار توسط این کمپانی دارند.
تبلیغات

آخرین پیش‌بینی‌های انجام‌شده نشان از این دارند که سامسونگ طی سه‌ماهه‌ی سوم سال جاری میلادی، سود عملیاتی ۱۳.۶ میلیارد دلاری کسب خواهد کرد. بر اساس گزارش FnGuide که مبتنی بر پیش‌بینی‌های انجام‌شده توسط ۲۳ تحلیل‌گر است، انتظار می‌رود سود عملیاتی سامسونگ بسیار بیشتر از ۱۲.۰۲ میلیارد دلاری باشد که سه ماه پیش تحلیل‌گران در مورد آن اتفاق نظر داشتند.

جدید‌ترین پیش‌بینی‌ها حاکی از سود عملیاتی سامسونگ حتی بسیار بیشتر از ۱۲.۸ میلیارد دلاری هستند که یک ماه پیش کارشناسان در مورد آن سخن می‌گفتند. سامسونگ در سه‌ماهه‌ی دوم سال جاری میلادی با کسب سود عملیاتی ۱۲.۸ میلیارد دلاری، در طول پنج سال اخیر به بهترین نتیجه‌ی مالی خود دست یافت و در این زمینه رکوردشکنی کرد.

درصورتی‌که سامسونگ بتواند به پیش‌بینی‌های تحلیل‌گران در خصوص نتایج مالی جامعه‌ی عمل بپوشاند، این کمپانی عملکردی بالاتر از پیش‌بینی خود مبنی بر کسب سود عملیاتی ۱۲.۴۵ میلیارد دلاری به ارمغان خواهد آورد.

مؤسسه‌ی FnGuide اعلام کرده که اصلی‌ترین دلیل برای افزایش درآمد احتمالی کسب‌شده توسط سامسونگ در طول سه‌ماهه‌ی سوم سال جاری، شکوفایی هر چه بیشتر بازار تراشه‌ها است. انتظار می‌رود این حوزه از بازار فناوری همچنان با رشد همراه باشد و در طول سه‌ماهه‌ی چهارم نیز شاهد بهبود هر چه بیشتر بازار نیمه‌هادی‌ها باشیم. اطلاعات ارائه‌شده نشان از این دارند که تقاضا در بازار تراشه‌های حافظه به‌اندازه‌ای بالا است که بسیاری از کمپانی‌ها در پی انعقاد قراردادهای طولانی‌مدت برای تأمین نیاز خود هستند.

رو چِگون چانگ، تحلیل‌گر مؤسسه‌ی سرمایه‌گذاری HMC، اعلام کرده است که در صورت تداوم وضعیت بازار تراشه‌ی حافظه، امکان افزایش سود عملیاتی سامسونگ به ۱۴.۳ میلیارد دلار نیز وجود دارد. مؤسسه‌ی تحلیلی Hanwha نیز پیش‌بینی کرده است درصورتی‌که وضعیت بازار تراشه‌های حافظه به همین شکل باقی بماند، سامسونگ رشدی دورقمی در عرضه طی ماه‌های آینده شاهد خواهد بود. این در حالی است که هیچ‌گونه فشاری برای کاهش قیمت تراشه‌های حافظه نیز وجود ندارد.

مؤسسه‌ی هانهوا درآمد سامسونگ از محل فروش تراشه‌ی حافظه را طی سه ماه اخیر به‌تنهایی ۱۲ تریلیون وون (۱۰.۵ میلیارد دلار) برآورد کرده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات