گزارش مالی گوگل در سه ماهه‌ی اول ۲۰۱۵: سود ۴.۴۵ میلیارد دلاری از درآمد ۱۷.۳ میلیارد دلار

گزارش مالی گوگل در سه ماهه‌ی اول ۲۰۱۵: سود ۴.۴۵ میلیارد دلاری از درآمد ۱۷.۳ میلیارد دلار

گوگل گزارش مالی سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۵ خود را منتشر کرد که هر چند اعداد و ارقام مربوط به سود و درآمد غول جستجوگر اینترتی دنیا کمتر از پیش‌بینی وال استریت رقم خورده، اما هر دو رشد داشته‌اند.

گوگل در فصل اول سال ۲۰۱۵ موفق به کسب درآمد ۱۷.۳ میلیارد دلاری شده که ۱۷ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است. سود عملیاتی این شرکت نیز به رقم ۴.۴۵ میلیارد دلار رسیده که آن هم نسبت به سال گذشته رشد ۲۶ درصدی را تجربه کرده است. تحلیل‌گران وال‌استریت درآمد ۱۷.۵ میلیارد دلاری را برای گوگل پیش‌بینی کرده بودند که اختلاف کمی نسبت به درآمد واقعی این شرکت دارد. سهام‌داران گوگل بابت هر سهم خود ۶.۵۷ دلار سود دریافت می‌کنند که آن هم کمی پایین‌تر از سود پیش‌بینی‌ شده‌ی ۶.۶۱ دلار است.

همچون گذشته بیشترین درآمد گوگل از بخش تجارت تبلیغات این شرکت است. درآمد بخش تبلیغات کلیکی گوگل در وب‌سایت‌های دیگر ۱۳ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته اما بخش تبلیغات کلیکی داخل موتور جستجوی گوگل ۱۳ درصد کاهش داشته است. دلیل این موضوع نیز گرایش کاربران به مرور وب از طریق ابزارهای موبایل است که گوگل نمی‌تواند مشتریان خود را برای تبلیغ در ترافیک موبایل به اندازه‌ی ترافیک وب شارژ کند.

در جلسه‌ی ارائه گزارش مالی گوگل، امید کردستانی - مدیر ارشد کسب و کار گوگل به اهمیت اپلیکیشن‌های موبایل و پلتفرم اندروید برای گوگل و کاربران اشاره کرد و در باره‌ی پتانسیل درآمدزایی از میلیون‌ها کاربر با ارزش موبایل گفت.

۲۳ درصد از درآمد گوگل در فصل اول سال ۲۰۱۵ از طریق گوگل پلی بدست آمده است. گوگل در قسمت پرسش و پاسخ نیز اعلام کرد که بخش نکسوس این شرکت به خوبی قبل عمل نکرده و احتمالا دلیل این موضوع نیز کاهش تقاضا برای بازار تبلت‌ها است. این کمپانی همچنین اشاره کرده که موجودی نکسوس ۶ به خوبی تامین نشده است و گوگل نتوانسته نیاز بازار را پوشش دهد.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده