سونی طرح مفهومی از خودروی الکتریکی Vision-S ارائه کرد

سه‌شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۶
مطالعه 2 دقیقه
سونی در کنفرانس CES امسال خود با رونمایی از طرح مفهومی یک خودرو الکتریکی با نام Vision-S همه را غافل‌گیر کرد.
تبلیغات

بزرگ‌ترین رونمایی امسال سونی در نمایشگاه CES 2020، یک طرح مفهومی برای خودرو الکتریکی سدان با نام Vision-S بود. سونی نشان داد که علاوه بر محصولات سرگرمی و تولید سنسورهای دوربین توانایی طراحی محصولات جاه‌طلبانه‌تری را نیز دارد. 

مدل مفهومی Vision-S از ۳۳ حسگر متفاوت در داخل و خارج خودرو، چند نمایشگر عریض، سیستم صوتی فراگیر  ۳۶۰  درجه، اتصال دائمی به اینترنت و چند قابلیت از برندهای بلک‌بری و بوش بهره می‌برد. سونی همچنین پلتفرم تازه طراحی شده‌ی خود برای خودروهای الکتریکی را برای ویژن S بکار گرفته که ظاهرا توسط یک تأمین‌کننده قطعات خودرو با نام Magna طراحی شده است. سونی ادعا می‌کند که پلتفرم الکتریکی طراحی شده توسط این شرکت می‌تواند در شاسی‌بلند کمپانی‌های دیگر نیز بکار گرفته شود. 

Sony VISION-S
Sony VISION-S
Sony VISION-S
Sony VISION-S
Sony VISION-S
Sony VISION-S
Sony VISION-S
Sony VISION-S

طراحی بیرونی مخصوصا در ناحیه‌ی چراغ‌های جلو شبیه به خودروهای پورشه است. اما نمای داخلی Vision-S به داشبوردی پر از نمایشگر مجهز شده است. 

طراحی این خودرو مفهومی، برنامه سونی برای تولید خودرو در آینده را نشان می‌دهد. موضوعی که بسیاری از کمپانی‌های فعال در حوزه‌ی فناوری تلاش می‌کنند تا سهمی از آن را داشته باشند. 

سونی زمان زیادی را برای ارائه‌ی اطلاعات درباره‌ی خودرو مفهومی خود صرف نکرد و درواقع این رونمایی در انتهای کنفرانس این شرکت در CES 2020 و در کنار رونمایی از لوگوی پلی‌استیشن ۵ انجام شد و تنها یکی دو دقیقه درباره‌ی آن صحبت شد. 

همین عامل باعث شد تا سوالات بدون پاسخ بسیاری در ذهن همه شکل بگیرد؛ از جمله آیا سونی قصد دارد این خودرو را به کمک کمپانی Magna تولید کند و آیا شاخه‌ی جدید به محصولات سونی اضافه خواهد شد؟

Sony Vision S
تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات