دل سرانجام در نسل جدید XPS 13 وب‌کم را به حاشیه بالای نمایشگر انتقال داد

دل سرانجام در نسل جدید XPS 13 وب‌کم را به حاشیه بالای نمایشگر انتقال داد

دل در مدل ۲۰۱۹ لپ‌تاپ XPS 13، یکی از بزرگ‌ترین نقاط ضعف آن را برطرف کرده است.

خانواده‌ی XPS دل سال‌ها است که مجموعه‌ای از بهترین لپ‌تاپ‌های دنیا را ارائه می‌دهد؛ اما صرف‌نظر از محبوبیت بالای این خانواده، همواره نقطه‌ضعفی مشترک در تمامی نسل‌های آن تکرار می‌شد: وب‌کمی که در حاشیه‌ی پایین نمایشگر قرار دارد و در تمامی شرایط رو‌ به بینی کاربر قرار دارد. حال به‌نظر می‌رسد که دل سرانجام امسال در نسخه‌ی جدید XPS 13، با انتقال وب‌کم به حاشیه‌ی بالای نمایشگر، این مشکل را مرتفع کرده است.

Dell XPS 13

دل ادعا می‌کند که انتقال دوربین به حاشیه‌ی بالای XPS 13 تنها به‌لطف «کوچک‌ترین وب‌کم HD‌ دنیا» امکان‌پذیر شده است. ابعاد دوربین جدید تنها ۲.۲۵ میلی‌متر برآورد می‌شود و از این رو مهندسان دل موفق به‌جای دادن آن در حاشیه‌ی باریک نمایشگر InfinityEdge شده‌اند. خاطرنشان می‌کنیم که در نسل‌های گذشته، همین حاشیه‌های باریک Dell را به جابه‌جایی محل وب‌کم ناگزیر کردند.

Dell XPS 13

صرف‌نظر از موقعیت جدید وب‌کم، نسخه‌ی ارتقاءیافته‌ی ایکس‌پی‌اس ۱۳ اکنون نخستین محصول دل به‌حساب می‌آید که به‌موجب استاندارد دالبی‌ویژن از محتوای HDR پشتیبانی می‌کند. بدین ترتیب هر دو نسخه‌ی فول اچ‌دی و 4K لپ‌تاپ جدید آمریکایی‌ها با محتوای دالبی‌ویژن، رنگ‌های شفاف‌تر و پویایی‌تری به‌نمایش خواهند گذاشت.

Dell XPS 13

توان‌ پردازشی اولترابوک جدید دل را یکی از سه پردازنده‌ی نسل هشتمی Core i5-8256U ،Core i3-8145U یا Core i7-8565U تأمین می‌کنند و این پردازنده‌ها را در بالاترین حالت، ۱۶ گیگابایت حافظه‌ی رم و دو ترابایت حافظه‌ی ذخیره‌سازی SSD همراهی خواهد کرد. ایکس‌پی‌اس ۱۳ جدید از ماژول وایرلس Killer در کنار بلوتوث ۴.۲ و حسگر اثر انگشت اختیاری بهره می‌برد که با کلید پاور یکپارچه می‌شود.

Dell XPS 13

نسل جدید XPS 13 از امروز با قیمت پایه‌ی ۹۰۰ دلاری برای خرید در دسترس خواهد بود.

منبع windowscentral
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده