اسباب بازی جدید Sphero رنگ‌ها را به موسیقی تبدیل می‌کند

دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۲
مطالعه 2 دقیقه
Sphero یکی از شرکت‌های مشهور تولید اسباب‌بازی‌های مدرن است. در نمایشگاه CES 2019، این شرکت محصول تعاملی جدیدش را رونمایی کرد.
تبلیغات

شرکت تولید اسباب‌بازی Sphero در ماه ژوئن (خرداد) شرکت همکار خود، یعنی اسپکدرام (Specdrum)، واقع در منطقه‌ی کلرادو را خرید. اکنون و در خلال نمایشگاه CES 2019، اولین محصول پس از این خرید بزرگ معرفی شد که به‌نوعی قبلا اسپکدرام آن را عرضه کرده بود. درواقع، Sphero همان محصول قبلی را با برند خود معرفی کرد.

اسپکدرام گجتی متشکل از دو حلقه و یک اپلیکیشن اندروید و iOS است. کاربر با پوشیدن حلقه‌ها و ضربه‌زدن به هر سطحی از دیوار تا میز و عکس، نُت موسیقی در اپلیکیشن تولید می‌کند. ایده‌ی دستگاه تولید موسیقی با استفاده از دنیای اطراف تعریف می‌شود.

با این اسباب‌بازی از محیط اطرافتان موسیقی تولید کنید

حلقه‌های اسپکدرام به حسگر نور برای تشخیص رنگ‌ها و شتاب‌سنج برای تشخیص ضربه‌زدن کاربرد به اجسام مجهز هستند. به‌علاوه، چراغ‌های LED درون حلقه‌هایی تعبیه شده‌اند که در زمان ضربه، روشن می‌شوند. همگام‌سازی حلقه‌ها با استفاده از بلوتوث و شارژشدن آن‌ها با USB انجام می‌شود. با یک‌بار شارژ حلقه‌ها، می‌توان تا دو ساعت با آن‌ها بازی کرد. اسباب‌بازی Specdrum امروز هفتم ژانویه (هفدهم دی) با قیمت ۶۴.۹۹ دلار برای یک حلقه و ۹۹.۹۹ دلار برای هر دو حلقه به بازار عرضه شد.

Sphero Specdrum

کاربر علاوه‌بر نواختن نُت موسیقی با اجسام پیرامونش، می‌تواند از پنل مخصوص اسپکدرام استفاده کند. این پنل Play Pad نام دارد و شبیه به یک کیبورد است که به‌جای دکمه‌های عادی رنگ دارد. اتصال بلوتوثی حلقه‌ها به گجت‌های هوشمند، امکان برقراری ارتباط آن‌ها با هر اپلیکیشن پشتیبانی‌کننده از فرمت MIDI بر بستر بلوتوث را فراهم می‌کند. به‌عنوان مثال، می‌توان به اپلیکیشن‌های Ableton Live و GarageBand متصل شد.

اپلیکشین Mix که همراه‌با حلقه‌های اسپکدرام عرضه می‌شود، امکان ایجاد قطعه‌های تکرارشونده از نُت‌ها و ساخت موسیقی با آن‌ها را فراهم می‌کند. 

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات