دست‌بند Sgnl، انگشت شما را به تلفن تبدیل می‎کند

دست‌بند Sgnl، انگشت شما را به تلفن تبدیل می‎کند

شرکت Innomdle Lab، دستبند خلاقانه Sgnl را مجدداً در CES به نمایش گذاشته است و ادعا می‌کند که عرضه آن در ماه مارس آغاز خواهد شد.

دستبند Sgnl، یکی از خلاقانه‌ترین محصولاتی به‏‌شمار می‌رود که چندین‌ بار در CES به نمایش گذاشته شده است. بااین‌حال به‌ نظر می‌رسد که شرکت سازنده، در نظر دارد دستبند Sgnl را به بازار عرضه کند؛ این دستبند، نوک انگشت شما را به یک تلفن همراه تبدیل خواهد کرد و برای برقراری مکالمه‌ی تلفنی، کافی است گوش خود را با انگشت‌ لمس کنید.  

دست بند Sgnl

این محصول پوشیدنی، یکی از پروژه‌های C-Lab سامسونگ محسوب می‌شود و نحوه‌ی عملکرد آن بدین شکل است که با تولید ارتعاش و انتقال آن از طریق دست به نوک انگشت، قادر به مکالمه‌ خواهید بود. فناوری القای بدنی (Body Conduction) از ارتعاشات برای انتقال صدا استفاده می‌کند. بدنه دستبند، جنس پلاستیکی دارد و دربرگیرنده فناوری‌های لازم برای تولید ارتعاش‌های صوتی است؛ بندهای دستبند، جنس فلزی دارد.

لازم به‌ ذکر است که این فناوری برای مکالمه‌ تلفنی کاربرد خواهد داشت؛ هرچند کارایی‌های دیگر آن مشخص نشده است. باید اشاره کرد که دستبند Sgnl به‌عنوان یک ردیاب سلامت نیز قابل استفاده است.

دست بند Sgnl

وب‌سایت Engadget ادعا می‌کند که طراحی دست‌‏بند Sgnl توسط شرکت Innomdle Lab دستخوش تغییر شده و بهبود یافته است. با این وجود، همچنان این دستبند کمی بزرگ به‌ نظر می‌رسد. باید اشاره کرد که دستبند مذکور موفق به دریافت گواهی IP56 شده است و به همین جهت، مقاومت نسبی در برابر آب و گردوغبار خواهد داشت. این دستبند به‌صورت جداگانه قابل استفاده خواهد بود؛ هرچند می‌توانید آن‌ را به اپل واچ متصل کنید.در صورت استفاده جداگانه از دستبند، این محصول از طریق فناوری بلوتوث به گوشی‌ هوشمند شما متصل خواهد شد.

برای تجربه‌ی این دستبند، چندان نباید منتظر بمانید؛ زیرا براساس اعلام رسمی شرکت سازنده، نمونه‌های نهایی Sgnl در ماه مارس به دست سرمایه‌گذاران می‌رسد؛ عرضه عمومی، مدت کوتاهی از پس تاریخ مذکور آغاز خواهد شد.  

منبع engadget

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید