خودروهای هوشمند کیا از سال ۲۰۲۱ در خیابان‌ها تردد می‌کنند

سه‌شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۰
مطالعه 3 دقیقه
شرکت کره‌ای کیا در جریان نمایشگاه CES 2018 از استراتژی جدید خود برای تولید خودروهای الکتریکی و خودران پرده برداشت.
تبلیغات

طی مراسمی که در نمایشگاه CES لاس‌وگاس برگزار شد، شرکت خودروسازی کیا از برنامه‌های آتی خود برای توسعه‌ی مدل‌های الکتریکی و خودران خبر داد. بر اساس استراتژی جدید این شرکت، خودروهای خودران سطح ۴ (خودروهای کاملا خودران که می‌توانند در همه‌ی موقعیت‌ها کنترل خودرو را در اختیار بگیرند) از سال ۲۰۲۱ در شهرهای مختلف آزمایش خواهند شد. به علاوه، تا سال ۲۰۲۵، ۱۶ محصول الکتریکی جدید به خط تولید این خودروساز کره‌ای افزوده خواهد شد.

کیا نیرو الکتریکی

کیا با اتخاذ این استراتژی جدید به دنبال دست‌یابی به سه هدف اصلی است، تولید خودروی خودران، متصل به اینترنت و اقتصادی/الکتریکی که به اختصار استراتژی ACE نام‌گذاری شده است. برنامه‌های کیا برای تولید خودروهای خودران خبر از تعهد این شرکت برای تجاری‌سازی خودروهای خودران سطح ۴ تا سال ۲۰۲۱ می‌دهد. بر اساس این برنامه، کیا قرار است در شهرهای هوشمند منتخب که دارای زیرساخت‌های مورد نیاز فناوری جدید هستند، روند آزمایش خودروهای خودران را آغاز کند. به گفته‌ی مقامات این شرکت، از سال ۲۰۱۹ شاهد آزمایش ناوگانی بزرگ از محصولات خودران این شرکت در جاده‌های عمومی خواهیم بود.

کیا در نظر دارد بر اساس برنامه‌ی جدید خود مبنی بر تجهیز همه‌ی مدل‌ها به فناوری اتصال به اینترنت، در گام نخست، تا سال ۲۰۲۵ امکان سفارش این فناوری را در بازارهای مختلف فراهم کند و در گام بعدی، تا سال ۲۰۳۰ همه‌ی مدل‌های تولیدی خود را به‌صورت پیش‌فرض به این فناوری مجهز کند. در همین راستا و در جریان نمایشگاه CES امسال، کیا از سیستم ارتباط پر سرعت 5G رونمایی کرد.

کیا نیرو الکتریکی

برنامه‌های کیا برای تولید خودروهای اقتصادی/الکتریکی خبر از خیز بلند این شرکت برای تولید ۱۶ مدل جدید مجهز به پیشرانه‌های الکتریکی پیشرفته تا سال ۲۰۲۱ می‌دهد. بر اساس اعلام کیا، ۱۶ مدل مذکور شامل مدل‌های هیبریدی، پلاگین هیبرید، تمام الکتریکی (شامل مدل مفهومی کیا نیرو که در جریان همین نمایشگاه معرفی شد) و یک مدل جدید مجهز به پیل سوختی خواهد بود و مدل مجهز به پیل سوختی، کمی زودتر و از سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه می‌شود.

استراتژی ACE کیا بخشی از طرح بزرگ‌تر این شرکت برای آینده‌ی حمل‌ونقل است که با عنوان «بدون مرز برای همه» نام‌گذاری شده است. بر اساس اظهارات وونگ چول یونگ، مدیر مرکز تحقیق و توسعه‌ی کیا، طرح آینده‌ی کیا این امکان را در اختیار همه قرار می‌دهد تا از ارزش‌های بی‌نهایتی که آینده‌ی حمل‌ونقل فراهم می‌کند، لذت ببرند.

کیا نیرو الکتریکی

کیا همچنین گسترش سرویس اشتراک خودروی ویبل (WiBLE) را در دستور کار قرار داده است. این سرویس که از سال گذشته در کشور کره‌ی جنوبی در دسترس قرار گرفته است، به‌زودی در بعضی شهرهای اروپایی شروع به کار خواهد کرد. از طریق اپلیکیشن این سرویس، کاربران می‌توانند با پرداخت مبلغی، محصولات مختلف کیا را برای سفرهای کوتاه اجاره کنند. این سرویس از اواخر سال جاری میلادی در اروپا در دسترس خواهد بود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات