دریم لایت چشم بندی برای بهبود خواب معرفی کرد

دریم لایت چشم بندی برای بهبود خواب معرفی کرد

شرکتی موسوم به دریم‌لایت چشم‌بندی معرفی کرده است که طبق ادعای این شرکت، کیفیت خواب افراد را افزایش می‌دهد و به آن‌ها کمک می‌کند با مشکلاتی همچون پرواززدگی بهتر کنار بیایند.

شرکتی با نام Dreamlight چشم‌بندی طراحی کرده است که می‌تواند به شما کمک کند خواب بیشتر و بهتری تجربه کنید. این چشم‌بند از یک قطعه‌ی فومی ضخیم تشکیل شده است که به‌ کمک پارچه‌های چسبنده (ولکرو) دور سر کاربر بسته می‌شود؛ برآمدگی‌‌هایی نیز در قسمت داخلی این قطعه‌ی فومی قرار دارند که از ورود نور از کنار بینی جلوگیری می‌کنند. همچنین درون این قطعه‌ی فومی مدارهایی انعطاف‌پذیر و ابزارهایی شامل چهار بلندگو، حسگر مادون‌ قرمز و حسگر ضربان قلب قرار دارند. دو پنل ال‌ای‌دی هم برای این چشم‌بند در نظر گرفته شده‌اند که جلوی چشم کاربر قرار می‌گیرند. پوشیدن این چشم‌بند راحت است و در مقایسه با چشم‌بندهای رایج، نور کمتری به چشم شما می‌رسد.

کارکرد اصلی پنل‌های ال‌ای‌دی مربوط به برنامه‌ریزی خواب افراد است. برای مثال ۱۵ دقیقه تابش ملایم نور نارنجی موجب تحریک بدن جهت تولید ملاتونین می‌شود؛ پس از آن، این چشم‌بند تاریکی مطلق را به شما هدیه می‌دهد و تا هنگام بیدار شدن در حالتی شبیه به رؤیا باقی خواهید ماند. برای شروع روز جدید، ابتدا با نورهایی از طیف رنگی سبز از شما استقبال خواهد شد که نسبت به نور آبی مورد استفاده در محصولات دیگر روحیه‌بخش‌تر است. علاوه‌ بر این، این چشم‌بند می‌تواند موسیقی مورد‌علاقه‌تان را به‌عنوان صدای آرام‌‌کننده برای شما پخش کند.

چشم‌بند دریم‌لایت

به‌ لطف استفاده از حسگر ضربان‌ قلب، شتاب‌سنج و ژیروسکوپ در این محصول، می‌توانید اطلاعات مرتبط با خواب خود را ثبت کنید. به‌ کمک اپلیکیشنی که به‌ همراه این محصول ارائه می‌شود، می‌توانید از مدت‌زمان استراحت پیش از خواب و کیفیت خوابتان آگاه شوید.

دریم‌لایت با همکاری شرکت 23andMe که در زمینه‌ی ژنتیک و بیوتکنولوژی فعالیت می‌کند، می‌تواند برنامه‌های خواب متناسب با ویژگی‌های ژنتیک شما را تهیه کند. با استفاده از یکی از این برنامه‌ها موسوم به «خواب داوینچی»، می‌توانید ضمن کاهش مدت خواب، بهره‌وری خود را افزایش دهید. دریم‌لایت یک برنامه‌ی اختصاصی شش‌روزه جهت مقابله با پرواززدگی (به هم ریختن الگوی خواب در نتیجه‌ی پروازهای طولانی بین مکان‌هایی با موقعیت زمانی متفاوت) نیز ارائه می‌دهد که به شما کمک می‌کند با خستگی حاصل از پروازهای طولانی مقابله کنید.

اپلیکیشن چشم‌بند دریم‌لایت

طبق ادعای مؤسس دریم‌لایت، ویل وو، با هر بار شارژ می‌توانید برای چهار شب از این چشم‌بند استفاده کنید؛ اما میزان دقیق شارژدهی باتری این محصول به نحوه‌ی استفاده‌ی شما از آن بستگی خواهد داشت. برای مثال اگر از بلندگوهای موجود در این چشم‌بند جهت استریم موسیقی از گوشی‌ هوشمند استفاده کنید، قطعا شارژدهی باتری کمتر از مقدار ادعا‌شده خواهد بود.

دریم‌لایت ماه آینده کمپینی برای این محصول در وب‌سایت Indiegogo شروع خواهد کرد. قیمت پایه‌ی این محصول احتمالا ۱۰۰ دلار خواهد بود؛ اما هنوز زمان تحویل آن مشخص نشده‌ است.

منبع engadget
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده