موبیل‌ آی اینتل از ۲ میلیون خودرو برای تهیه نقشه در سال ۲۰۱۸ استفاده می‌کند

سه‌شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۳
مطالعه 2 دقیقه
کنفرانس اینتل در CES 2018 با اخبار متنوعی در مورد تکنولوژی‌های مرتبط با خودروهای خودران‌ همراه بود.
تبلیغات

اینتل و موبیل‌آ‌ی در حال پیشروی در پروژه‌ی پلتفرم REM یا Road Experience Managment هستند؛ راه‌کار نقشه‌برداری اچ‌دی نیازمند اطلاعات جمع‌آوری شده توسط خودروهای REM در جاده‌ها است. نقشه‌های تهیه‌شده توسط این ابزار، یکی از کلیدی‌ترین پیش‌نیازها در عملکرد صحیح سیستم‌های خودران و سیستم‌های دستیار راننده‌ی پیشرفته (ADAS) هستند.

mobileye

پس از به خدمت‌گیری موبیل‌آی توسط اینتل، این مجموعه در حال زمینه‌سازی برای شروع مرحله‌ی نقشه‌برداری REM بوده است. حال به‌ نظر می‌رسد نوبت به جمع‌آوری اطلاعات رسیده است؛ موبیل‌آی برای جمع‌آوری و دسته‌بندی این اطلاعات از نرم‌افزار تعبیه‌شده در سیستم روی چیپ EyeQ4 استفاده خواهد کرد. تولید انبوه EyeQ4 از سال گذشته آغاز شد و حالا بیش از ۲ میلیون خودرو به آن مجهز شده‌اند. در بین این دو میلیون خودرو، نام خودروسازان بزرگی همچون بی‌ام‌و، فولکس واگن و نیسان به چشم می‌خورد.

با ورود ناوگان ۲ میلیونی خودروهای مجهز به این ابزار، شاهد جمع‌آوری اطلاعات حسگرها برای تولید نقشه‌های اچ‌دی خواهیم بود. این اطلاعات توسط سیستم‌های هدایت خودکار و نرم‌افزار ADAS برای درک خودرو از شرایط جاده استفاده می‌شود. اطلاعاتی مانند وضعیت آب‌وهوا، تصادفات و تعمیرات در جاده تنها برخی از مواردی هستند که توسط این خودروها جمع‌آوری و به‌صورت لحظه‌ای در فضای ابری ذخیره می‌شود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات