کتس‌پد به‌صورت خودکار به حیوان خانگی شما غذا می‌دهد

کتس‌پد به‌صورت خودکار به حیوان خانگی شما غذا می‌دهد

کتس‌پد یک دستگاه خودکار تغذیه‌ی حیوانات خانگی است که قابلیت اتصال به وای‌فای دارد.

چندین مدل خوراک‌دهنده‌ی گربه تاکنون عرضه شده است؛ اما Catspad اولین سیستم دادن آب و غذای گربه‌ها و سگ‌های کوچک است که قابلیت اتصال به گوشی هوشمند و تبلت دارد. این دستگاه نه‌تنها به حیوان خانگی شما آب و غذا می‌دهد، بلکه می‌تواند این موجودات را تفکیک کند و به هرکدام مقدار مشخصی آب و غذا اختصاص دهد.

کتس‌پد به کمک یک اپلیکیشن و یک ابزار شناسایی که می‌تواند یک میکروچیپ یا تگ‌های قلاده‌ای کتس‌پد باشد کار می‌کند. با دارا بودن یکی از این دو، وقتی حیوان خانگی شما به کتس‌پد نزدیک شود، دستگاه حیوان را شناسایی می‌کند و مقدار غذای مخصوص آن را داخل ظرف می‌ریزد. ظرف آب نیز موقتا فعال می‌شود و آب به‌صورت آبشاری در آن جریان پیدا می‌کند. البته، می‌توان تنظیماتی انجام داد که ظرف آب همواره فعال باشد.

اگر از طریق اپلیکیشن کتس‌پد به وای‌فای وصل شوید امکانات جذابی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. مثلا حسگرها به شما خواهند گفت حیوان خانگی شما چقدر غذا مصرف کرده است. سطح آب داخل دستگاه را نیز می‌توانید بررسی کنید. همچنین، هر زمان مقدار مواد غذایی در دستگاه از حد مشخصی کمتر شود، اپلیکیشن به شما هشدار خواهد داد. حدودا ۱۷۰۰ گرم غذای خشک و ۸ لیتر آب در این دستگاه جا می‌گیرد. این مقدار برای یک گربه به مدت یک ماه کافی خواهد بود. چنان‌چه اتصال وای‌فای قطع شود، کتس‌پد به‌طور طبیعی به کار خود ادامه خواهد داد. حتی اگر برق قطع شود، یک باتری جهت استفاده در مواقع اضطراری در نظر گرفته شده است که برای یک ماه جوابگو خواهد بود.

کتس پد

اولین خبرها از کتس‌پد در نمایشگاه CES سال گذشته منتشر شد که آن زمان هنوز در حد نمونه‌ی اولیه بود و به کیک‌استارتر راه پیدا نکرده بود. درحالی‌که شرکت ماه ژوئن را برای عرضه‌ی این محصول اعلام کرده بود، دچار تأخیر شد و حالا اعلام کرده است کسانی که از این پروژه در کیک‌استار حمایت کرده‌اند، در ماه فوریه کتس‌پد خود را دریافت خواهند کرد؛ اما کسانی که اکنون درخواست بدهند باید تا ماه آوریل منتظر دریافت این دستگاه بمانند. کتس‌پد هم‌اکنون با قیمت ۴۶۸ دلار در رنگ سفید و ۴۳۹ دلار در رنگ سیاه برای پیش‌خرید در دسترس عموم قرار گرفته است که البته بسیار گران به نظر می‌رسد.

لوگوی تلگرام

با کانال تلگرام زومیت، آخرین اخبار فناوری و علمی را سریع‌تر از همیشه دنبال کنید.

منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده