Roav Viva: دستیار صوتی الکسا را به خودرو می‌آورد

Roav Viva: دستیار صوتی الکسا را به خودرو می‌آورد

انکر، تولیدکننده پاوربانک و لوازم جانبی موبایل، در نمایشگاه CES امسال از کیت بلوتوث مخصوص خودرو با نام Roav Viva با پشتیبانی از دستیار صوتی الکسا رونمایی کرد. 

انکر یک برند جدید با نام Roav به لیست برندهای زیرشاخه‌ی خود اضافه کرده و اولین محصول این برند، یک کیت بلوتوث مخصوص خودرو با نام Viva است. این کیت که در واقع یک شارژر USB است، دسترسی به دستیار صوتی آمازون الکسا را نیز به خودرو شما اضافه می‌کند. 

بسیاری از خودروهای جدید به یکی از پلتفرم‌های هوشمند مانند اندروید اتو یا کار‌پلی اپل مجهز شده‌اند؛ اما اگر خودرویی قدیمی داشته باشید، محصول جدید انکر می‌تواند به شما کمک کند تا بسیاری از اطلاعات مورد نیاز خود را بدون نیاز به لمس گوشی یا نمایشگر به‌ دست آورید. 

برند Roav روی لوازم جانبی و محصولات مرتبط با خودرو مانند شارژر موبایل، دش‌کم و ... تمرکز دارد. ویوا بخشی از بازار بزرگی است که به تازگی شکل گرفته و در آن شرکت‌ها تلاش می‌کنند با ارائه‌ی محصولات متنوع، خودروها را هوشمند کنند. بسیاری از محصولات جدیدی که برای خودروها ارا‌ئه می‌شوند، به دستیار صوتی الکسا آمازون مجهز شده‌اند تا کاربر بتوانند از طریق دستورات صوتی، قرار ملاقات‌های خود را مرور کند، خبرهای مورد نظر خود را بشنود، اطلاعات مورد نظرش را در وب جستجو کند، موسیقی پخش کند یا مقصدش را از روی نقشه پیدا کند. 

Viva از طریق بلوتوث ۴ به موبایل و خودرو متصل می‌شود. وقتی اتصال برقرار شد، از طریق میکروفن‌ دوگانه‌ی این ابزار که قابلیت حذف نویز نیز دارد، کاربر می‌توانند دستورات صوتی را ارسال کند و پاسخ را از الکسا آموزن بگیرد. علاوه بر این ویوا می‌تواند موبایل شما را نیز شارژ کند.

انکر قیمت ۵۰ دلار را برای Viva در نظر گرفته و قرار است اوایل سال جاری میلادی این محصول در قفسه فروشگاه‌ها قرار بگیرد. 

منبع cnet TheVerge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده