ویوینت از پلتفرم خانه هوشمند با قابلیت یادگیری رفتار کاربران، رونمایی کرد

ویوینت از پلتفرم خانه هوشمند با قابلیت یادگیری رفتار کاربران، رونمایی کرد

پلتفرم خانه‌ی هوشمند ویوینت تفاوت‌های عمده‌ای با سایر نمونه‌های موجود دارد و بدون دخالت کاربر فعالیت می‌کند.

ویوینت (Vivint)‌ یکی از ارائه‌دهندگان سرویس‌های خانه‌ی هوشمند است. این شرکت امروز در نمایشگاه CES 2017 از اسکای (Sky)‌ رونمایی کرد. این دستگاه با استفاده از هوش مصنوعی در صدد است تا در خانه‌های هوشمند تغییر شگرفی ایجاد کند. اسکای در کنار استفاده از الگوریتم یادگیری ماشین، اطلاعات و داده‌های لوازم خانگی هوشمند را نیز جمع‌آوری می‌کند و با شناسایی عادات رفتاری مالک، برنامه‌‌ی مشخصی برای نحوه‌ی کاری لوازم خانگی می‌ریزد تا علاوه بر رضایت و راحتی بیشتر مالکان، صرفه‌جویی بیشتری در مصرف انرژی انجام شود. این امکانات در اختیار تمامی کاربران سرویس‌های Vivint قرار خواهد گرفت.

سرویس ویوینت تفاوت‌های زیادی با نمونه‌های متداول فعلی دارد. این سرویس در نظر دارد همه‌ی اعمال را به‌صورت هوشمند انجام دهد و برخلاف پلتفرم‌های حاضر، نیازی به اعمال دستورات توسط مالک نداشته باشد. این پلتفرم هوشمند از انواع مختلفی از سنسور‌های و دستگاه‌ها تشکیل شده است. یکپارچه‌سازی با دستگاه‌های نست و پشتیبانی از آمازون اکو از دیگر قابلیت‌های ویوینت است. قیمت آغازین این پلتفرم ۹۹ دلار است که البته باید بسته به تعداد دستگاه‌های هوشمند نصب‌شده، در سرویس این شرکت به‌صورت ماهیانه عضو شوید و بین ۵۰ تا ۷۰ دلار بپردازید. 

اسکای اطلاعات لازم را از سنسور‌های نصب‌شده دریافت می‌کند و بیشتر با عادات شما اعم از ساعات خواب و حضور و عدم حضور در منزل آشنا می‌شود. سپس این دستگاه قادر است مواردی مانند میزان نور، قفل‌ها و دمای منزل را تنظیم کند. البته این قابلیت در سنسور‌های نست نیز وجود دارد، اما اسکای توانایی تعامل با طیف گسترده‌ای از انواع لوازم هوشمند را دارد. 

اسکای همچنین می‌تواند اعمال خود را توسط تأیید کاربر از طریق اپلیکیشن ویوینت بهبود ببخشد. جرمی وارن مدیر بخش تکنولوژی ویوینت در خصوص اسکای گفت:

این سیستم توانایی یادگیری الگوهای مختلفی اعم از زمان خواب در چند روز و برخی دیگر از الگوها مانند ساعات کار افراد و خروج از منزل طی چند هفته‌، دارد. 

امکان کنترل فعالیت‌های اسکای از طریق اپلیکیشن خانه‌ی هوشمند ویوینت وجود دارد. پشتیبانی این دستگاه از آمازون اکو نیز امکان کنترل آن را با دستورات صوتی فراهم کرده است. 

با این‌که واژه‌ی خانه‌ی هوشمند در چند سال اخیر بسیار شنیده شده است، اما شرکت‌های اندکی هستند که سرویس‌های واقعا هوشمند را ارائه کنند. عموم سرویس‌های موجود مانند کنترل‌های از راه دور لوازم مختلف خانه است. اما اسکای توانایی خودکار سازی بسیاری از این نوع فعالیت‌ها را بدون دخالت کاربران دارد و به همین دلیل از پتانسیل بالایی در ایجاد تغییرات شگرف در پلتفرم‌های خانه‌ی هوشمند برخوردار است.

منبع theverge

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید