ماسک تنفسی Wair مجهز به فن داخلی معرفی شد

چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۷
مطالعه 2 دقیقه
Wair یک ماسک تنفسی پارچه‌ای با فیلترهای قوی است که مدل جدید آن مجهز به فن داخلی است.
تبلیغات

Wair نام یک ماسک تنفسی پارچه‌ای است که به لایه‌هایی از فیلترهای قوی مجهز است. این ماسک تنفسی، طراحی ماژولار دارد و می‌توان به‌راحتی فیلترهای آن را عوض کرد و ماسک را به‌خوبی شست. طراحی ظاهر این ماسک نیز با ماسک‌های معمولی متفاوت است و زیبایی خاصی دارد.

شرکت فرانسوی سازنده Wair، عنوان کرده است که یک ماسک تنفسی برای داشتن بهترین کارکرد باید ساختار و عایق‌بندی خوبی داشته باشد. ماسک ساخته‌شده توسط آن‌ها نیز به‌خوبی این ساختار و عایق‌بندی را رعایت کرده و علاوه بر زیبایی، به‌راحتی روی صورت شکل می‌گیرد و از نفوذ هوای کثیف به مجرای تنفسی جلوگیری می‌کند.

wair

این طراحی خاص و لایه‌های سه‌گانه ماسک تنفسی Wair، ذرات و باکتری‌های موجود در آلودگی را به‌خوبی فیلتر می‌کند و کارایی بیشتری نسبت به ماسک‌های معمولی دارد. اما از آنجا که ممانعت از ورود این ذرات به‌تنهایی کافی نیست و خریدار نیاز به هوای تمیز نیز دارد، شرکت فرانسوی یک فن کوچک مجهز به باتری داخلی برای ماسک جدید در نظر گرفته است. این فن‌ها در دو طرف ماسک قرار می‌گیرند و اگرچه طراحی عجیبی خواهند داشت، اما راه‌حلی کاربردی برای تنفس هوای تازه توسط کاربر هستند. ماسک Wair در مرحله اول برای دوچرخه‌سواران طراحی شده است که در حین ورزش، هوای زیادی برای سوخت و ساز بدن مصرف می‌کنند.

از آنجا که این ماسک در نمایشگاه CES 2017 معرفی شده است، باید ارتباطی نیز با دنیای فناوری داشته باشد و به همین دلیل، یک اپلیکیشن به همراه آن عرضه شده است. این اپلیکیشن بیشتر حالت آموزشی و پیش‌گیری دارد. اطلاعاتی که اپلیکیشن ارائه می‌دهد، ارتباطی به تنفس و آمارهای این‌چنینی کاربر ندارد و تنها گزارشی از وضعیت آلودگی هوا و هشدارهای آن به کاربر می‌دهد.

پیش‌فروش ماسک تنفسی بدون فن Wair در حال حاضر شروع شده است و این ماسک با قیمت ۷۲ دلار پیش‌فروش می‌شود. نسخه مجهز به فن قیمتی بیشتر خواهد داشت و به احتمال زیاد پس از نهایی شدن نمونه‌های اولیه، با قیمتی حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ دلار عرضه خواهد شد.

wair
تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات