شایعه: خودروی اپل با همکاری ال جی و مگنا اینترنشنال تولید خواهد ‌شد

شایعه: خودروی اپل با همکاری ال جی و مگنا اینترنشنال تولید خواهد ‌شد

شایعه‌ای تأییدنشده از توافق اپل با ال جی و مگنا اینترنشنال بر سر تولید خودروی برقی خبر می‌دهد. ظاهرا اپل در همکاری با ال جی پیشرانه را طراحی و مگنا اینترنشنال آن را تولید خواهد کرد.

مدت‌ها است شایعه‌هایی با محوریت تولید خودروی برقی توسط اپل با نام احتمالی اپل کار (Apple Car) می‌شنویم و اخیرا شایعه‌های دیگری نیز منتشر شده‌اند. مطابق آنچه سی‌نت می‌نویسد، اپل به امضاء قراردادی با ال جی و شرکت تولیدی کانادایی با نام مگنا اینترنشنال نزدیک شده است. ظاهرا این سه شرکت همکاری می‌کنند تا خودروی اپل وارد مرحله‌ی تولید شود.

هیچ‌یک از نمایندگان اپل، ال جی و مگنا اینترنشنال به درخواست خبرنگاران برای توضیح پاسخ نداده‌اند؛ اما مطابق ادعای Korea Times، اپل از طریق ال جی پیشرانه‌ای الکتریکی طراحی می‌کند و مگنا اینترنشنال وظیفه‌ی تولید پیشرانه را بر عهده می‌گیرد. جزئیات توافق سه شرکت احتمالا تا پایان سال جاری میلادی به‌صورت عمومی اعلام می‌شود. 

طبق شایعه‌های اوایل سال جاری میلادی، اپل به امضاء توافق‌نامه با برندهای تحت مالکیت هیوندای موتورز یعنی هیوندای و کیا نزدیک شده است تا از طریق منابع آن‌ها، اپل کار را تولید کند؛ اما یک ماه بعد مذاکرات اپل و هیوندای موتورز به در بسته خورد و خودروساز کره‌ای در ماه فوریه‌ی ۲۰۲۱ (بهمن و اسفند ۱۳۹۹) رسما تأیید کرد هیچ ارتباطی به پروژه‌ی تولید خودروی برقی اپل ندارد.

بر اساس گزارش‌های بعدی، اپل با شرکت‌های دیگری در صنعت خودرو مذاکره کرده است و اکنون از ال جی و مگنا اینترنشنال به‌عنوان شرکای تجاری احتمالی اپل برای تولید خودرو یاد می‌شود.

ال جی تخصص زیادی در زمینه‌ی تولید باتری و پیشرانه‌ی خودروی برقی دارد و مگنا اینترنشنال شرکت بسیار بزرگی محسوب می‌شود که از تجربه‌ی زیادی در حوزه‌ی تولید برخوردار است. ساخت خودرو سخت است و به‌ نظر می‌رسد اپل نمی‌خواهد تمام فرایند تولید خودرو را به‌ شکل کاملا اختصاصی انجام بدهد. 

خودروی برقی اپل تا حد زیادی ناشناخته است. در دهه‌ی اخیر گاه‌و‌بی‌گاه گزارش‌هایی درباره‌ی خودروی اپل شنیده‌‌ایم؛ اما نه‌تنها طراحی ظاهری آن قابل‌ تصور نیست، بلکه جزئیات پیشرانه و دیگر سیستم‌های داخلی آن را نیز نمی‌دانیم.

پروژه‌ی تایتان که نخستین تلاش اپل برای تولید خودرو بود، دو سال پیش به پایان راه رسید؛ چون اپل تصمیم گرفت صرفا روی نرم‌افزارهای مرتبط به خودرو کار کند؛ اما در آغاز ۲۰۲۱ باری دیگر گفته شد اپل تصمیم گرفته است خودرو تولید کند و فعالیت‌هایش را صرفا به نرم‌افزار محدود نکند. خودروی برقی اپل احتمالا دارای نرم‌افزار اختصاصی این شرکت خواهد بود. گفته می‌شود اپل کار باتری پیشرفته‌ای دارد که می‌تواند معادلات صنعت خودروی برقی را بر هم بزند. 

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع cnet
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده