نمونه‌ای کمیاب از پونتیاک ترنس ام بلک برد حراج می‌شود

نمونه‌ای کمیاب از پونتیاک ترنس ام بلک برد حراج می‌شود

شرکت حراجی Mecum قصد دارد در ماه نوامبر یک دستگاه خودروی پونتیاک ترنس ام بلک‌برد نقره‌ای‌رنگ مدل سال ۲۰۰۲ را به‌مزایده بگذارد.

خواه علاقه‌مند به دنیای خودرو باشید یا نه، احتمالاً پونتیاک Trans Am را می‌شناسید. این خودرو عضلانی آمریکایی دهه‌های زیادی تولید شد و به شهرت افسانه‌ای دست یافت. البته شهرت زیاد این مدل کمک کرد تا نمونه‌ای از آن با رانندگی دیوید هسل‌هوف به نماد تلویزیونی مبارزه با جرم و جنایت تبدیل شود.

نمای جانبی خودرو عضلانی پونتیاک ترنس ام بلک برد / Pontiac Trans Am مدل 2002 نقره ای رنگ

چند نسخه‌‌ی ویژه از پونتیاک ترنس ام در طول عمر آن وجود داشته است. در میان آن‌ها «Trans Am GMMG Blackbird Year One Edition» یکی از کمیاب‌ترین‌ها به‌شمار می‌رود. فقط هشت نمونه از این خودرو در سال ۲۰۰۲ ساخته شده است که یکی از آن‌ها به‌زودی حراج می‌شود.

شرکت حراجی Mecum این پونتیاک ترنس ام GMMG بلک‌برد Year One Edition نقره‌ای‌رنگ را در تاریخ ۱۲ تا ۱۴ نوامبر برای حراج در قطعه F99 ارائه کرده است. خودرویی که در تصاویر مشاهده می‌کنید، سومین نمونه از هشت نمونه تولید شده است. علاوه بر این، پونتیاک نقره‌ای فقط یک مالک داشت که از زمان تحویل، فقط ۱۰۹۵ کیلومتر (۶۸۱ مایل) با این خودروی نادر رانندگی کرد. باتوجه‌به تولید محدود و کارکرد کم، پونتیاک بلک‌برد یکی از خاص‌ترین کالاهای واقعی کلکسیونی به شمار می‌رود.

نمای عقب خودرو عضلانی پونتیاک ترنس ام بلک برد / Pontiac Trans Am مدل 2002 نقره ای رنگ

ایده تولید این خودرو توسط کارل بلک، یکی از فروشندگان پونتیاک مطرح شد. کارل بلک برای تولید ۵۰ دستگاه پونتیاک ترنس ام با شرکت تیونینگ خودرو GMMG همکاری کرد. در ادامه، نسخه‌ی Year One به هشت نسخه محدود شد.

با این اوصاف، چند قطعه با مارک One Year به‌همراه پلاک سریال کنسول در کابین این نمونه‌ی برای فروش یافت می‌شود. درباره‌ی پیشرانه نیز باید بدانید که پیشرانه‌ی این خودروی خاص از زیر دست تیونر GMMG عبور کرده است.

پیشرانه ۵/۷ لیتری خورجینی هشت سیلندر LS1 قادر است ۳۸۰ اسب‌بخار قدرت و ۵۴۲ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند و به جعبه‌دنده دستی هرست با اهرم تعویض دنده سیاه‌رنگ متصل می‌شود. این خودرو به‌لطف پیشرانه قدرتمند خود می‌تواند تنها در ۴/۴ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۹۶ کیلومتربرساعت دست یابد و مسیر یک‌چهارم مایل (۴۰۰ متر) را در ۱۲/۷ ثانیه به پایان برساند.

نمای داخل کابین وداشبورد خودرو عضلانی پونتیاک ترنس ام بلک برد / Pontiac Trans Am مدل 2002 نقره ای رنگ

سایر جزئیات مربوط به این نسخه‌ی کمیاب پونتیاک ترنس ام بلک‌برد به‌همراه تصاویر بیشتر در فهرست Mecum ذکر شده است.

منبع autoclassics

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید