هوندا فیت (جاز) 2020 رونمایی شد

پنج‌شنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰
مطالعه 4 دقیقه
هوندا در نمایشگاه خودرو توکیو ۲۰۱۹ از نسل جدید فیت (یا جاز) ۲۰۲۰ رونمایی کرد که با سیستم قوای محرکه‌ی هیبریدی برای بازارهای اروپایی عرضه خواهد شد.

نخستین نمایش جهانی هوندا فیت (جاز) جدید در نمایشگاه خودرو توکیو ۲۰۱۹ در فاصله‌ی کمی به‌دنبال رونمایی در اروپا انجام شد. نسل چهارم هوندا جاز که به‌طور انحصاری به‌عنوان خودروی هیبریدی در اروپا عرضه می‌شود، برای اولین‌بار نسخه‌ی کراس‌استار (Crosstar) را در کنار سبک بدنه‌ی معمولی ارائه می‌دهد. جاز ۲۰۲۰ همچنین نمایش سیستم محرکه‌ی برقی e:HEV را در اروپا به‌عنوان بخشی از برند e:Technology افتتاح می‌کند؛ سیستمی که در آینده روی تمام خودروهای الکتریکی این برند ژاپنی سوار خواهد شد. هوندا در نظر دارد تمام مدل‌های اصلی اروپایی خود را تا سال ۲۰۲۲ به قوای محرکه‌ی برقی مجهز کند.

هوندا جاز جدید برای اولین‌بار به‌طور استاندارد از پیشرانه‌ی هیبریدی دو موتوره بهره می‌برد. هنوز هیچ مشخصاتی از این پیشرانه منتشر نشده است، اما به ادعای هوندا پیشرانه‌ی جدید، ترکیبی استثنایی از عملکرد توانمند و بی‌دردسر در رانندگی و صرفه‌جویی چشمگیر سوخت ارائه می‌دهد. سیستم هیبریدی که اخیراً برای هوندا جاز توسعه یافته است، همچنین می‌تواند حس رانندگی روان، پاسخگو و مستقیم به سرنشینان ارائه دهد. 

هوندا فیت مخصوص بازار ژاپن با نسخه‌ی جدید کراس‌استار هم تولید می‌شود که افزایش ارتفاع سواری، طراحی منحصربفرد جلوپنجره، روکش‌های صندلی ضد آب و باربند سقفی یکپارچه را به همراه دارد.

نسل جدید جاز، کابین راحتی و جاداری ارائه می‌دهد که در میان خودروهای کلاس B کم‌نظیر است. صندلی‌های عقب نیز بهبود یافته و همچنین نشیمن‌گاه صندلی ضخیم‌تر شده است.

ستون‌های جلو که ۵۰ درصد نازک‌تر از قبل شده‌اند، دید افقی را بهبود می‌بخشند؛ در عین حال شیشه جلو‌ی گسترده اجازه ورود نور بیشتری به داخل کابین را می‌دهد. مدل جدید همچنان طرح هوشمندانه‌ی نسل پیشین خود برای قرارگیری مخزن سوخت در مرکز شاسی و زیر صندلی‌های جلو را حفظ کرده است. چنین طرحی باعث می‌شود تا هوندا جاز ۲۰۲۰ بتواند صندلی‌های جادار و تطبیق‌پذیر در ردیف عقب را حفظ کند. هر دو ردیف صندلی‌ها انعطاف‌پذیری کاملاً تخت یا تاشو را برای کمک به حمل بار ارائه می‌دهند.

 هوندا جاز ۲۰۲۰ سیستم جدید سرگرمی و اطلاعاتی مبتنی بر صفحه‌ی لمسی را با قابلیت استفاده در گوشی هوشمند، اتصال WiFi و سیستم‌عامل اندروید اتو و همچنین قابلیت اتصال بی‌سیم به اپل کارپلی را ارائه می‌دهد.

 پکیج ایمنی هوندا سنسینگ (Honda Sensing)، جامع‌ترین مجموعه از امکانات ایمنی پیشرفته و کمک‌راننده را در کلاس خود ارائه می‌دهد. جاز ۲۰۲۰ با دوربینی با کیفیت بالاتر، آگاهی بهتری از محیط خودرو در اختیار راننده می‌گذارد که از جمله می‌توان به علائم ترافیکی کنار جاده اشاره کرد.

علاوه بر این، سیستم ترمز اضطراری خودکار، شناسایی عابران پیاده و دوچرخه‌سواران را در شب ممکن کند. هنگام ورود ناگهانی وسایل نقلیه در مسیر یا پیچیدن به داخل مسیر خودرو، این سیستم ترمز نیز اعمال می‌شود. به لطف سیستم دوربین جدید، کروز کنترل انطباقی می‌تواند در سرعت‌ حرکت پایین و در جاده‌های شهری و روستایی و همچنین بزرگراه‌ها با سیستم جلوگیری از انحراف مسیر، هماهنگ باشد.

مطالب مشابه

نظرات