تولید خودرو ۵۷ درصد کاهش یافت

تولید خودرو ۵۷ درصد کاهش یافت

جدیدترین آمار وزارت صنعت نشان می‌دهد که تولید انواع خودرو طی آبان ماه امسال حدود ۵۷ درصد کاهش یافته است. 

براساس جدیدترین گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت تولید انواع خودرو در آبان ماه امسال با کاهش ۵۷.۴ درصدی همراه بوده است. در این مدت تولید انواع خودرو از ۱۳۵ هزار و ۴۰۲ دستگاه در آبان‌ماه ۱۳۹۶ به ۵۷ هزار و ۶۲۷ دستگاه کاهش یافت. آبان‌ماه امسال تولید انواع سواری با کاهش ۵۸.۲ درصدی همراه بود و از ۱۲۶ هزار و ۱۳۵ دستگاه در آبان ماه سال گذشته به ۵۲ هزار و ۷۲۳ دستگاه رسید. در این مدت تولید انواع ون نیز ۷۳.۲ درصد کاهش یافته و از ۶۷ دستگاه در آبان ماه ۱۳۹۶ به ۱۸ دستگاه کاهش یافته است.

ایران خودرو آریسان

تولید انواع وانت نیز با کاهش ۴۶ درصدی همراه بود و از ۷۵۶۹ دستگاه در آبان ماه سال گذشته به ۴۰۸۴ دستگاه رسیده است. آبان‌ماه امسال تولید انواع اتوبوس نیز نزدیک به صددرصد کاهش یافت و با افت ۹۹.۴ درصدی از ۱۶۳ دستگاه در آبان ماه ۱۳۹۶ به یک دستگاه رسید. تولید انواع کامیونت، کامیون و کشنده نیز ۵۲.۶ درصد کاهش یافت و از ۱۳۴۵ دستگاه در آبان ماه سال گذشته به ۶۳۷ دستگاه کاهش یافته است.

کامیون فوتون

در این مدت تنها تولید مینی‌بوس و میدل‌باس افزایش یافته است و با رشد ۳۳.۳ درصدی از ۱۲۳ دستگاه در آبان ماه ۱۳۹۶ به ۱۶۴ دستگاه رسید. در هشت‌ماهه‌ی نخست امسال نیز تولید انواع خودرو با کاهش ۲۴.۹ درصدی همراه بود و از ۹۶۰ هزار و سه دستگاه در هشت‌ماهه‌ی نخست سال گذشته به ۷۲۱ هزار و ۳۶۳ دستگاه کاهش یافت.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع ایسنا
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده