اینفینیتی از کراس اوور مفهومی QX Sport رونمایی کرد

اینفینیتی از کراس اوور مفهومی QX Sport رونمایی کرد

اینفینیتی در نمایشگاه خودرو پاریس ۲۰۱۶ کراس‌اوور مفهومی QX اسپرت را معرفی کرد. نسل جدید اینفیتینی QX50، بر پایه‌ی این خودروی مفهومی تولید و عرضه خواهد شد.

عموما کراس‌اوور‌ها به جز چند نمونه‌ی خاص، از طراحی خسته‌کننده‌ای بهره می‌برند. اما اینفیتینی با معرفی QX Sport نشان داد این روند می‌تواند تغییر کند. 

اولین نکته‌ای که در رابطه با کراس‌اوور QX Sport جلب توجه می‌کند، رینگ‌های بزرگ ۲۲ اینچی به رنگ برنز آن است که نمایی جذاب به خودرو بخشیده است. همچنین باید به رنگ خاکستری مات نیز اشاره کرد که در راستای افزایش جذابیت بصری بدنه استفاده شده است. 

اینفینیتی INFINITI QX SPORT

اینفینیتی سعی داشته است با پنل‌های حجیم و شیب اندک سقف خودرو، نمایی اسپرت به خودرو ببخشد. در نمای جلوی خودرو شاهد جلوپنجره‌ی بزرگ و جدید اینفینیتی هستیم که پیش از این در Q60 نیز به کار رفته بود. رولاند کروگر مدیر عامل برند لوکس اینفینیتی در خصوص خودروی مفهومی QX Sport گفت:

ما برند اینفینیتی را دستخوش تغییرات زیادی کرده و آن را بازطراحی کردیم. شما در QX Sport می‌توانید نتایج این تغییرات را مشاهده کنید.

اینفینیتی INFINITI QX SPORT

اما یکی از نکات مهم در خودروی مفهومی QX Sport، تجهیز آن به اولین پیشرانه‌ی ضریب تراکم متغیر جهان است. این پیشرانه‌ی ۲ لیتری که اینفینیتی دیروز در کنار سایر محصولات خود آن را در معرض نمایش عموم قرار داد، توانایی تغییر ضریب تراکم را از ۸:۱ تا ۱۴:۱ را دارد. به زودی مقاله‌ی جامعی در خصوص این پیشرانه در زومیت منتشر خواهیم کرد.

اینفینیتی INFINITI QX SPORT

به گفته‌ی کروگر QX Sport در سال ۲۰۱۸ و به هنوان نسل جدید QX50 وارد خط تولید می‌شود. بازار خودرو تشنه‌ی کراس‌اوور‌ها است و به اعتقاد اینفینیتی، QX50 از شانس زیادی در کلاس خود برخوردار است.

اینفینیتی QX SPORT

تمام مطالب مرتبط با نمایشگاه را در صفحه‌ی اختصاصی نمایشگاه خودرو پاریس ۲۰۱۶ مطالعه کنید.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع autonews autoblog
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده