فورد فناوری شبیه‌ سازی مناظر برای نابینایان را رونمایی کرد

فورد فناوری شبیه‌ سازی مناظر برای نابینایان را رونمایی کرد

در تازه‌ترین فعالیت ابتکاری شرکت فورد، نابینایان در کانون توجه قرار گرفته‌اند تا بتوانند با استفاده از لمس شیشه‌‌های جانبی خودرو، تصویری از محیط بیرون تجسم کنند.

در هفته‌های اخیر، خبر خاصی از شرکت فورد درزمینه‌ی ساخت مدل یا فناوری جدیدی منتشر نشده است؛ درحالی‌که این گروه خودروسازی همیشه توجه ویژه‌ای به اختراعات آینده‌نگر و خبرساز کرده است. سیستم «احساس چشم‌انداز» (Feel the view) محصول مشترک فورد و GBT ایتالیا در همکاری با استارتاپ ایدو (Aedo) است که تجهیزاتی برای افراد مبتلا به اختلال بینایی تولید می‌کند.

فناوری احساس چشم‌انداز متشکل از دوربینی برای عکاسی از محیط و سطحی شیشه‌ای مجهز به چندین اِلِمان شفاف (LED) است که می‌توانند ۲۵۵ نوع لرزش داشته باشند. هنگامی‌که تصویر با اشاره‌ی کاربر از محیط بیرون خودرو گرفته شود، به نمونه‌ای سیاه‌و‌سفید با کنتراست متنوع از طیف‌های مختلف خاکستری تیره یا روشن تبدیل خواهد شد. لرزش تند یا آرام LEDها متناسب با روشنایی و تیرگی قسمت‌های مختلف تصویر به فرد نابینا کمک می‌کند تا محیط بیرون را بهتر درک کند. شیشه‌های هوشمند مجهز به فناوری احساس چشم‌انداز قابلیت توضیح تصاویر با پخش صوتی را نیز فراهم می‌کنند. رابط صوتی می‌تواند ازطریق بلندگوهای خودرو کلماتی کلیدی در توضیح تصویر گرفته‌شده از محیط بیرون به فرد نابینا ارائه کند.

مدیران GBT و دپارتمان مهندسی فورد در ایتالیا، امیدوار هستند فناوری احساس چشم‌انداز مثل زبان ارتباطی جدید فراتر از خودروها در مدارس یا مؤسسات آموزشی برای درک بهتر نابینایان از محیط یا موضوعات علمی استفاده شود. این طرح پیش‌‌نمونه (Prototype) از شیشه‌های هوشمند کاربردی مدرن برای تصویرسازی مشابه خط بریل است و برای نابینایان تجربه‌ی جدیدی از سفر شبیه‌سازی می‌کند.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع dezeen motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده