پنج نفربر زرهی که می‌توانند الگوی تسلا باشند

دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
ایلان ماسک به‌تازگی اطلاعاتی از پیکاپ تسلا منتشر کرده است که این محصول را شبیه به نفربرهای زرهی نشان می‌دهد.

با توجه به صحبت‌های ایلان ماسک درباره‌ی وانت پیکاپ برقی تسلا، نیاز به تحلیل این اطلاعات احساس می‌شود. ایلان ماسک وانت تسلا را بی‌شباهت به تصاویری که تاکنون در اینترنت دیده‌ایم، نوعی نفربر زره‌پوش متعلق به آینده تعریف می‌کند. ماسک در این زمینه می‌گوید:

در ادامه‌ی مطلب، نگاهی به پنج نفربر زره‌پوش از پرفروش‌ترین مدل‌های دنیا خواهیم داشت که ممکن است الگوی وانت تسلا باشند.

AMV

پاتریا AMV طی همکاری با نیروی دفاعی فنلاند ساخته و در سال ۲۰۰۱ از آن رونمایی شد. هم‌اکنون نسخه‌ی جدیدی از این نفربر زره‌پوش عرضه شده است، اما نسخه‌ی اولیه‌ی AMV هنوز هم محبوبیت زیادی دارد. مدل اخیر در کشورهایی مانند کرواسی، لهستان و اسلوونی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

باکسر

باکسر (Boxer) یکی از جدیدترین نفربرهای زره‌پوش دنیا به شمار می‌رود؛ مدلی که توسط آلمان و هلند ساخته شده است. نکته‌ی جالب اینکه باکسر در حقیقت خودروی نظامی ماژولار با کاربردهای مختلف است که می‌توان ماژول‌های مختلف را روی آن سوار کرد. از نفربر باکسر می‌توان به‌عنوان حامل پیاده‌نظام، آمبولانس و حامل لوازم و سلاح بهره گرفت. آیا حالت چندکاربری همان چیزی است که تسلا قصد دارد از آن استفاده کند؟

پیرانا V

نفربر زرهی پیرانا (Piranha) نمای جلوی متفاوتی با بقیه دارد، اما هنوز هم شبیه سایر مدل‌های موجود در این فهرست است. پیرانا V در سال ۲۰۱۰ رونمایی شد و از این مدل در موناکو و کشورهایی مانند دانمارک، رومانی و اسپانیا استفاده می‌شود.

ترکس

در مدل ترکس (Terrex) هم باز شاهد نمای جلویی تقریباً صاف هستیم. به نظر می‌آید این سبک ظاهری در خودروهای زرهی نظامی و نفربر جا افتاده است. نفربر ترکس متعلق به سنگاپور است و یکی از پیشرفته‌ترین نفربرهای زره‌پوش دنیا به شمار می‌رود. ترکس از سال ۲۰۰۶ به نیروهای نظامی سنگاپور پیوست و از آن می‌توان در خشکی و آب استفاده کرد.

پاتریا AMX XP

همان‌طور که متوجه شدید، تمام این خودروهای نظامی جدید نمای صاف و عجیبی در بخش جلو دارند که آن‌ها را شبیه پیکاپ تسلا کرده است. پاتریا AMV XP در حقیقت نسخه‌ی جدیدتر، پیشرفته‌تر و به‌روزرسانی‌شده از نفربر پاتریا AMV به شمار می‌رود که هم‌اکنون لقب یکی از بهترین نفربرهای زرهی دنیا را به خود اختصاص داده است. عبارت XP در نام این خودروی نظامی به‌معنای فضای بار بیشتر و ایمنی و عملکرد بهتر است. گفته می‌شود که مدل پاتریا AMV XP در سال ۲۰۱۳ رونمایی شد و به سرعت مورد توجه اسلواکی قرار گرفت. ۸۱ دستگاه از پاتریا AMV تا سال ۲۰۲۴ به این کشور ارسال خواهد شد.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود