فرم‌ور بلندگوی هوشمند اپل، مشخصات‌فنی هوم‌ ‏پاد را فاش کرد

فرم‌ور بلندگوی هوشمند اپل، مشخصات‌فنی هوم‌ ‏پاد را فاش کرد

اطلاعات به‌‏دست آمده از فرم‎ور هوم ‏پاد، جزئیاتی را در رابطه با مشخصات‎فنی بلندگوی هوشمند اپل فاش کرده است.

به‌نظر می‌رسد کدهای موجود در فرم‌‏ور بلندگوی هوشمند اپل، منبع خوبی برای قضاوت پیرامون قابلیت‎های احتمالی هوم‌پاد و حتی محصولات آینده این شرکت مانند آیفون ۸ باشد. پس از گذشت مدت کوتاهی از شناسایی کدهای مربوط به آیفون ۸ در فرم‎ور هوم‌پاد و اطلاع از طراحی بدون حاشیه پرچم‌دار جدید اپل به همراه پشتیبانی این مدل از قابلیت شناسایی تشخیص چهره، این‌بار نوبت به بلندگوی هوشمند هوم‌پاد اپل رسیده است تا از جزئیات بیشتری در رابطه با قابلیت‎های آن مطلع شویم.

یک برنامه‌نویس، به‎تازگی توانسته است با ارزیابی کدهای موجود در فرم‎ور هوم‎پاد، به جزئیات جالبی پیرامون بلندگوی هوشمند اپل دست پیدا کند. مانند دیگر محصولات اپل، بلندگوی هوشمند هوم‎پاد از قابلیتی به نام VoiceOver برخوردار است که اجازه تعامل با بلندگو را با استفاده از دستورات صوتی، فراهم خواهد کرد.

به‌نظر می‌رسد در سطح بالایی بلندگوی هوم‎پاد، از یک پنل اولد استفاده شده است. براساس جزئیات ارائه شده، با لمس این پنل، دستیار صوتی سیری فعال می‎شود یا می‎توان آهنگ در حال پخش‏ را کنترل کرد. البته پنل به‏‌کار گرفته شده، کوچک است و به همین جهت، تنها می‎تواند تعدادی از علائم مانند + و - (برای تنظیم صدا) و انیمیشن مربوط به دستیار صوتی را به نمایش بگذارد. با توجه به این موضوع، نمایشگر به‎کار گرفته شده در بلندگوی هوشمند هوم‌پاد، به هیچ‌عنوان قابل رقابت با محصولات دیگری مانند «اکو شو» آمازون نیست که از نمایشگر بزرگ و لمسی استفاده می‎کند.

با بررسی دقیق کدهای مربوط به فرم‌‏ور هوم‌پاد، مشخص شده است که این بلندگو به یک نمایشگر با رزولوشن ۲۷۲ در ۳۴۲ پیکسل مجهز شده است و هم‏چنین، یک گیگابایت رم نیز بلندگوی هوشمند اپل را همراهی خواهد کرد؛ هرچند، هنوز نمی‌دانیم که فضای اختصاص یافته به حافظه رم دستگاه، چه مزایایی خواهد داشت. بلندگوی هوشمند اپل، نسخه‌ای از سیستم‌عامل iOS  را اجرا می‌کند؛ اما در وضعیت فعلی، به‌نظر می‌رسد که پلت‎فرم توسعه‌یافته برای بلندگوی هوشمند هوم‎پاد از برنامه‌های جانبی یا افزونه‎ها پشتیبانی نخواهد کرد. با این‏‌حال، ممکن است این روند در آینده تغییر پیدا کند؛ هنوز با قاطعیت نمی‌توان در این رابطه نظر داد.

بلندگوی هوشمند هوم‌پاد اپل از دستیار صوتی «سیری» استفاده می‌کند و شرکت اپل، تصمیم دارد تا آن‎را با قیمت ۳۴۹ دلار به فروش برساند. زمان درنظر گرفته شده برای عرضه بلندگوی هوشمند هوم‌‏پاد اپل، ماه دسامبر (آذر ماه) است. باید دید که اپل با بلندگوی هوشمند هوم‌پاد، می‌تواند رقیب شایسته‎ای برای محصولات اکو آمازون، محصولاتی که با قیمت مناسب، مدت‎ها است که در بازار اینترنت اشیاء (IoT) پیشتاز هستند، باشد یا خیر.

منبع 9to5mac 9to5mac
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده