اپل به‌منظور تقویت تیم اسپیکرهای هوشمند، سرپرست نرم‌افزار هوم پاد استخدام می‌کند

جمعه ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۰
مطالعه 2 دقیقه
اپل به‌منظور تقویت و افزایش فعالیت در حوزه اسپیکرهای هوشمند، یکی از اعضای سابق خود را به‌عنوان سرپرست نرم‌افزار HomePod استخدام کرده است.
تبلیغات

اپل درکنار آمازون و گوگل یکی از غول‌های بازار خانه‌های هوشمند محسوب می‌شود و معمولا بسیاری از استانداردهای صنعت یادشده را این سه شرکت ایجاد می‌کنند. برای مثال، گوگل و اپل مشغول کار روی قابلیت همکاری ازطریق ابتکاراتی مانند Matter هستند که برای دستیابی به درجه‌ای از استانداردسازی خانه‌های هوشمند برای تسهیل قابلیت همکاری ایجاد شده است. بااین‌حال در سال‌های اخیر سؤالات زیادی درباره تعهد اپل به ارائه محصولات سخت‌افزاری در صنعت خانه‌های هوشمند وجود داشته است. غول دنیای فناوری محصول چندان پرفروشی در بازار خانه‌های هوشمند ندارد و اخیرا تولید و عرضه نخستین نسل هوم‌پاد را نیز کاملا متوقف کرده است.

گفته می‌شود اپل از این قضیه ناخوشایند است و قصد دارد تا تیم‌های این بخش همچون اسپکرهای هوشمند را برای رقابت همه‌جانبه با آمازون و گوگل تقویت کند. در این راستا، غول دنیای فناوری افروز فملی را به‌عنوان سرپرست بخش نرم‌افزار اپل استخدام کرده است. جالب است بدانید که فملی در کارنامه خود سابقه کار در سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۸ برای اپل را دارد. وی ابتدا در برنامه‌های صوتی و سپس به‌عنوان یک مهندس ارشد در زمینه صدا در این شرکت کار کرد.

گفته می‌شود فملی اپل را ترک کرد تا استارتاپ صوتی Sync را همراه با کریستوفر استرینگر، طراح سابق صنعتی اپل، تأسیس کند؛ البته دیری نپایید که وی شرکت یادشده را در اوایل سال ۲۰۲۱ پس از کمک به توسعه اسپیکر Cell Alpha که به‌عنوان اولین اسپیکر ترای‌فونیک (Triphonic) جهان لقب گرفته بود، ترک کرد.

سرپرست نرم‌افزاری جدید هوم‌پاد کارشناسی موسیقی را از برکلی و مدرک کارشناسی ارشد خود را در زمینه موسیقی، علوم و فناوری از دانشگاه استنفورد دریافت کرده است. این استخدام در حالی صورت می‌گیرد که اپل با وجود تلاش برای داشتن سهم زیادی از بازار، تاکنون موفقیت بزرگی را در این زمینه به‌دست نیاورده است. برآوردها حاکی از آن است که آمازون بیش از دو سوم بلندگوهای هوشمند در ایالات متحده در اختیار دارد؛ درحالی‌که گوگل یک چهارم از این بازار را در اختیار دارد.

همان‌طور که در ابتدا گفته شد، اپل نسل نخست هوم‌پاد را کامل خود را متوقف کرد تا کانون توجه خود را روی بازاریابی هوم‌پاد مینی، بلندگوی هوشمند ۹۹ دلاری که در پاییز ۲۰۲۰ معرفی شد، معطوف کند. شواهد نشان می‌دهد که اپل همچنین در حال ساخت دستگاهی ادغام‌شده از اپل تی‌وی و هوم‌پاد است که به دوربین فیس‌تایم (وب‌کم) نیز مجهز خواهد شد و به‌نوعی می‌توان آن را جاه‌طلبی اپل جلب نظر خریداران درنظر گرفت.

برای مطالعه‌ی تمام مقالات مرتبط با اپل به این صفحه مراجعه کنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات