موزه‌ المپیک و پارالمپیک آمریکا؛ سازه ای منحصربه‌فرد با نمایی زیبا از جنس رقص نور

موزه‌ المپیک و پارالمپیک آمریکا؛ سازه ای منحصربه‌فرد با نمایی زیبا از جنس رقص نور

نمای ساختمان موزه‌ی المپیک و پارالمپیک آمریکا که با الهام از حرکات بدن یک پرتاب‌گر دیسک طراحی شده‌ است و چندی پیش افتتاح شد، متشکل از ۹ هزار پنل است که هر یک ابعاد و شکلی منحصربه‌فرد دارند.

اواخر جولای امسال موزه‌ی المپیک و پارالمپیک آمریکا واقع در مرکز شهر کلرادو اسپرینگز در ایالت کلرادو افتتاح شد. ساختمان این موزه که با الهام از حرکات بدن یک پرتاب‌گر دیسک طراحی شده، از جهات بسیاری منحصربه‌فرد است. این بنا از ۴ حجم مجزا تشکیل شده‌ است‌ که مشابه ۴ گلبرگ گل درکنار یکدیگر و به دور یک اسکلت فولادی قرار گرفته‌اند. بیش از ۹ هزار پنل لوزی‌شکل از جنس آلومینیوم آنودایز شده در نمای خارجی این سازه به کار رفته ‌است که هر یک شکل و ابعادی منحصربه‌فرد دارند.

اسارت آفتاب کلرادو اسپرینگز در ناهمواری سطوح پنل‌ها، سایه‌روشن‌های زیبا و بدیعی را در اوقات مختلف روز خلق می‌کند؛ تلألو نور، جلوه‌ای است از حرکت و پویایی.

ساختمان موزه المپیک و پارالمپیک آمریکا / us olympic paralympic museum

بازدیدکنند‌گان موزه پس از ورود به لابی، با آسانسور به بالاترین طبقه‌ی ساختمان منتقل می‌شوند و سپس از شیب مارپیچ عریضی که برای افراد معلول نیز قابل استفاده است پایین می‌آیند. هر یک از بازدیدکنندگان در بدو ورود به موزه، نشانی مجهز به تگ RFID دریافت می‌کنند تا با اسکن تگ‌ها در طول مسیر بازدید، توضیحات مربوط به هر قسمت در قالب محتوایی تعاملی به هر فرد ارائه ‌شود. این مجموعه شامل گالری، آمفی‌تئاتر، کافه و فضایی برای برگزاری رویدادهای مختلف است. سالن آمفی تئاتر مجموعه که در حالت عادی گنجایش ۱۳۰ نفر را دارد، پس از جمع کردن صندلی‌ها می‌تواند ۲۶ فرد معلول را با صندلی چرخ‌دار در خود جای دهد؛ دقیقا به اندازه‌ی تعداد بازیکنان یک تیم هاکی پارالمپیک.

منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده